Ocena kierowcy - Toyota Verso Minivan Facelifting

Sławek, 7 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2015
Toyota Verso Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja, cicho, ładnie ciągnie i spala niewiele benzynki.
Bardzo dobry samochód dla rodziny. Przestronny, zwłaszcza drugi rząd, trzech niezależnych siedzeń. Samochód prowadzi się bardzo dobrze, silnik pracuje cicho i "ładnie ciągnie". Zawieszenie też niczego sobie. Owszem ktoś powie u konkurencji mają jeszcze to i owo, tak ale jeszcze poza tym Toyota nadal trzyma niezawodność na przyzwoitym poziomie. Pragnę nadmienić iż mamy do czynienia z samochodem z segmentu "rodzinnego". Jest przestronne, wygodne, jeździ bardzo dobrze i sprawnie i jest bardzo niezawodne wszystko czego potrzeba od auta rodzinnego.
Silnik jest po prostu super. Przypominam jest to benzyniak BEZ TURBINY więc nie ma współczesnego szału przyspieszeniowego ale pracuje cichutko, przy w miarę nie nerwowej jeździe spala niewiele paliwa, nie żre oleju ani nim nie pluje jak "turbiaki". Jak już komuś zależy na mocnym przyspieszeniu to wystarczy tylko na biegu niżej mocniej i dłużej przycisnąć gaz i wyprzedzamy bardzo szybko. Jeden z nielicznych producentów którzy nie dali się zwariować downsizingowi. Brawo Toyota.
Jak na razie niema z nią żadnych problemów. Jest 6 biegów i na trasie spisują się super.
Zawieszenie jest bardzo komfortowe. Samochód bardzo dobrze reaguje na poczynania kierowcy z kierownicą.
Wg. mnie widoczność jest bardzo dobra. Jak ktoś dokupi sobie do tego kamerkę cofania to nawet rewelacja.
W tej kwestii ilu ludzi i ile potrzeb tyle różnych propozycji, dla mnie ogólnie jest ok.
Ogólnie działa dobrze, jednak w czasie dużych opadów deszczu ja mam problemy z parująca przednią szyba. Nie jest to jakiś duży problem ale niektórzy mogą się tym zirytować. Klimatyzacja działa rewelacyjnie chłodzi aż miło.
Rewelacja. Z przodu bardzo dużo, z tyłu drugi rząd, trzech niezależnych siedzeń bez buły pośrodku auta daje olbrzymią wygodę. Ja posiadam 7-io miejscówkę i miałem już kilka podroży w 6-ciu pasażerów i z dzieciakiem z tyłu jest bardzo dobrze.
Ogólnie jest bardzo dobrze. Owszem przy mocniejszych przyspieszaniach silnik usłyszymy, tak samo podczas podróży autostradą z prędkością powyżej 140 km/h też robi się głośniej ale jest to do zaakceptowania.
Cóż autko troszkę kosztuje, części też nie należą do najtańszych. ale nie jest jeszcze całkiem źle.
W tej kwestii chyba każdy ma tak samo - za drogo.
Jeżdżę dużo, robię jakieś 50kkm na rok i dlatego ta marka jeszcze dość znosi moje podróże bo jest mało awaryjna i dlatego jest ze mną.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]