Ocena kierowcy - Toyota Verso Minivan Facelifting

LafarM, 7 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2016
Toyota Verso Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywnie oceniam to auto ze względu na całokształt. Jedyna rysa na tym bardzo pozytywnym całokształcie to trochę brak mocy podczas wyprzedzania na trasie, ale to tylko ze względu na jazdę Outlanderem, bo wszystkie inne auta dużo szybciej dostawały zadyszki.
Pomiędzy doskonale a dobrze. Myślę, ze jeszcze zbyt krótko go posiadam aby wypowiadać się. Będę starał się modyfikować ocenę wraz z kilometrami. Na razie jedynie minusy to: - światła (gorzej niż w Outlanderze, który ma bi-ksenony), - krótkie siedzisko kierowcy i słabe trzymanie na boki (ale to moja opinia, żona uważa, że ze wszystkich poprzednich to najbardziej jej odpowiada), - brak hamowania biegami. Plusy: + Bardzo dobrze się wsiada i wysiada, + Pozycja za kierownicą (lepiej tylko w Outlanderze). + Wyciszenie i dźwięk silnika.
Bardzo przyjemny dźwięk. Dość elastyczny. Podczas codziennej jazdy jest OK. W porównaniu do poprzednich moich aut na plus, tylko Outlander 2,4 ma lepsze osiągi (moc i moment). co bardzo czuć podczas wyprzedzania na trasie. Tam gdzie Outlnderem wyprzedzam dodając gazu na 5 biegu, w Verso muszę zredukować i to czasami do 3. Za to Verso nadrabia na wynikach spalania.
Bardzo przyjemnie, że jest 6 biegów. Szkoda, że Mitsubishi Outlander 2.4 nie ma takiej skrzyni bo obniżyłoby się spalanie. Przy pierwszych kilometrach miałem wrażenie, że podczas zmiany biegów pojawiało się haczenie. Po przejechaniu pierwszych 400 km nie widzę już tego problemu.
Bardzo dobrze go oceniam. Cicho, wygodnie... Najcichsze auto z najbardziej komfortowym zawieszeniem z dotychczas posiadanych. Auto też najciszej i najbardziej komfortowo pokonuje przejeżdża progi zwalniające.
Rewelacja, do tego kamera i komplet czujników cofania (również z przodu). Podczas jazdy w samej koszuli bardzo przyjemnie odczuwam materiał siedzenia, który ma przyjemną fakturę.
Trochę bałem się zegarów na środku, ale nie jest źle. Wszystko pod ręką Trochę bałem się, że tempomat jest w złym miejscu, ale jest OK.
Ogrzewanie OK. Zobaczymy, jak będzie z klimatyzacją.
Przestrzeń OK. Fotele w 3 rzędzie przyzwoite. Dzieci podróżują na nich sporadycznie i na trasach nie dłuższych niż 100 km. Dzieciom jest wygodnie, chociaż wiadomo, że to nie są pełnowymiarowe siedzenia. Fotele z przodu mają zbyt krótkie siedziska i średnio trzymają na boki (jak dla mnie), bo żona twierdzi, że dla niej są idealne.
Bardzo dobre wyciszenie ogólne, dziur, progów zwalniających. Silnik ma przyjemny dźwięk.
Na razie jest OK, ale o czym pisać skoro od zakupu zrobione jest niewiele ponad 2 tys. km.
Podobno doskonale. Zobaczymy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]