Lista ocen Toyota Verso (65) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemkos
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tu największy minus: twarde zawieszenie - z jednej strony w samochodzie czuję się pewnie bo dobrze trzyma się drogi i nie przechyla, ale na dziurawych drogach mocno czuć tą twardość. Dodatkowo na początku dziwne zachowanie: cały czas trzeba było lekko korygować tor jazdy, kierownica jakby działała lekko skokowo. Teraz już ten efekt zniknął - pewnie przez to że układ jezdny złapał już trochę luzów.
~Darfi
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi, w koleinach nie buja i nie ściąga, nierówności pokonuje na raz. Powyżej 120km/h trzeba uważać w ostrzejszych zakrętach ponieważ auto jest nadsterowne i zaczna bujać tyłem (no ale to nie sportowy cupe a rodzinny minivan - wysoka buda). Wspomaganie kiewnicy rewelacja - jak wsiadam do CLIO 1,5dci żony to zawsze sprawdzam czy aby na pewno działa w wspomaganie.
~Mateusz
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
bardzo dobra trakcja, komfortowe zawieszenie, wydaje się iż auto słabo nadaje się do szybkiej jazdy w zakrętach, bo nadwozie trochę mocniej się wychyla, ale nic bardziej mylnego - trzyma się drogi bardzo dobrze. Dwustopniowa kontrola trakcji i ESP (da się całkowicie wyłączyć) w rodzinnym "autobusie" to ciekawostka.
~Buczo
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo dobrze dopracowany.Nic nie tłucze,nie stuka.Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi.Doskonałe serwo na kierownicy powoduje,że nawet duże drgania nie są tak odczuwalne.Układ bardzo dobrze reaguje na zmiany położenia kierownicy.Faktem są niewielkie przechyły na ostrych zakrętach-środek ciężkości auta jest niestety trochę wyżej.
~Krzysztof
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Układ jezdny dobrze tłumi nierówności w drodze na zakrętach auto trzyma się drogi , układ ESP załącza się gdy naprawdę musi (mi zdarzyło się tylko na śniegu) . Układ ASR daje duże poczucie bezpieczeństwa jest chyba 10 poduszek łącznie z kurtynami bocznymi i poduszką na kolana kierowcy.
~E&M
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Miałem pewne obawy co do zachowania się samochodu w zakrętach, zwłaszcza przez to, że jest sporo wyższy od Corolli E12. Jednak dzięki temu że jest szerszy i ma większy rozstaw osi, podróżowanie tym samochodem jest naprawdę przyjemne. W mieście doceni się lekko pracujące wspomaganie kierownicy.
~Paweł
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo dobre prowadzenie. Auto nie jest zbyt wrażliwe na podmuchy wiatru a jednocześnie jedzie dokładnie tam gdzie życzy sobie kierowca (nie myszkuje po drodze). Auto nie przechyla się nadmiernie na zakrętach a jednocześnie daje przyzwoity komfort jazdy.
~prem333
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
jeszcze nie przetestowana ekstremalnie,a le należy pamietac ze to nie bolid. Oparte to jest na płycie avensis, wiec jest szeroko. MImo wzrostu, nie odczuwa sie nadmiernego zwiewania z trasy przy bocznych podmuchach. Tutaj bardzo pozytywnie
~roninekgdansk
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo dobry balans między komfortem a precyzją. Generalnie nie słychac hałasu z drogi czy poprzecznych nierówności. Nie testowałem ostrzejszych łuków ale nie oczekujmy trzymania jak w mondeo lub accordzie. Na pewno jest bardziej komfortowo.
~Adalbertus
Minivan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
100 % tatowóz, nie jest demonem szybkich zakrętów, swoją rolę spełnia dobrze, od nowości wydawało mi się że mam za duże ciśnienie w kołach ale sprawdziłem i jest ok, teraz po 4 tys. troszkę lepiej, musiało się zawieszenie rozruszać...