Lista ocen Toyota Verso (60) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sylwek
Minivan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Kiepsko :( , w wielu tańszych samochodach i "gorszych" markach mamy nawiewy na tył w konsoli centralnej albo bocznych słupkach a tu MAMY 3 rzędy foteli i nawiewy tylko z przodu :(( aż się płakać chce (ale o tym wiedziałem kupując, cóż zrobić nawet top wypas nie daje nawiewów na tył, tu nie było więc wyboru). W środku duży samochód brak dodatkowych nawiewów sprawia że klima wieje miejscowo (łokcie albo stopy tym z przodu odpadają) a słońce...
~saasiek
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
w moim rozumieniu to najsłabszy punkt tego samochodu, ani wentylacja ani ogrzewanie nie jest dobrze zrobione, długi okres oczekiwania w poranku na przymrożoną dużą przednią szybę(jak ktoś nie posiada garażu), często zaparowana przednia szyba mocno przeszkadza, przez co jeżdżę na ciągle zamkniętym obiegu(smród z domowych kominów) z włączoną klimatyzacją - spalanie większe, ale za to płuca wolne od zanieczyszczeń, choć i tak co nieco wedrze...
~Buczo
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Klimatyzacja-na razie bez zastrzeżeń. podobnie ogrzewanie-sporo różnych nawiewów,więc ciało ogrzewa się równomiernie.Przełączanie funkcji nawiewu też jest logicznie przemyślane.Odparowanie szyb też niczego sobie.Bardzo wydajna funkcja odparowania przedniej szyby,a dodatkowe nawiewy na boki zapobiegają parowaniu bocznych szyb przodu.Niestety standardem jest zaparowana szyba tylna(bez włączonego ogrzewania tylnej szyby).
~Krzysztof
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Wentylacja działa bardzo sprawnie , mam klimatronic w pozycji auto nie potrzeba nic kombinować wszystko działa sprawnie latem ale zimą wolę sam ustawić nawiew za zimno na auto (za małe obroty wentylatora) . Trzeba tylko pamiętać o wymianie filtra kabinowego , ja wymieniam co pół roku inaczej trochę śmierdzi .. Ogrzewanie przednich siedzeń super sprawa, grzeje również oparcie aż do wysokości łopatek.
~Sylwek
Minivan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
przód OK (nauczyłem się włączać dual i inną temperaturę dla siebie a inną dla II strefy - dzięki temu jak jadę sam nie odmrażam sobie kostek a temperaturę w kabinie mam jaką chcę) ale 2 i 3 rząd foteli … z braku dodatkowych nawiewów kiepsko :( u konkurencji bywa lepiej
~Łukasz
Minivan 2.2 D-CAT 150KM 110kW
Długo nagrzewa się w zimie. Mimo, że jest dodatkowa nagrzewnica. Klimatyzacja automatyczna - włączona cały rok (ustawiam tylko temperaturę). Chłodzenie - automat ustawia nawiew na twarz kierowcy. Nie wszystkim to pasuje - żona narzka, że marźnie (mimo, że klima dwustrefowa).
~Paweł
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jeździłem autami w których samochód nagrzewał się szybciej zimą. W lecie klimatyzacja daje radę ale przeszkadza nawracający dość często zapach kurzu z klimatyzacji. Auto mam dwa lata a już trzeci raz będę jechał do ASO w celu przeczyszczenia klimatyzacji.
~Włodek
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jest problem z zaparowaniem szyb. Bardzo wolno grzeje się powietrze w kabinie (po około 4 -5 km jazdy). Wcześniej miałem Ford Fusion, nie było ani problemu z parowaniem szyb, ani nie musiałem długo czekać aż autko nagrzeje się w środku
~Sławek
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Ogólnie działa dobrze, jednak w czasie dużych opadów deszczu ja mam problemy z parująca przednią szyba. Nie jest to jakiś duży problem ale niektórzy mogą się tym zirytować. Klimatyzacja działa rewelacyjnie chłodzi aż miło.
~Darfi
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Dwustrefowa klima działa super, nawiewy wydajne i w pełni sterowalne. Trzeba jedynie troszę rozeznać możliwści dodatkowych funkcji. Na zimę mamy dodatkową nagrzewnicę spalinową przyspieszającą podrzanie auta.