Lista ocen Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Niestety największa bolączka i rozczarowanie. Ruszenie i przerzucenie biegu z I. na II. bez szarpnięcia graniczy z cudem. Jeźdżiłem bardzo wieloma samochodami i po czasie zawsze udawało mi się przyzwyczaić i wyczuć auto. Nie tutaj. Za każdym razem kiedy przesiadam się z mojego Volvo do Yariski na nowo muszę się uczyć jeździć tym autem. Serwis odpowietrzał sprzęgło, ale niewiele to pomoglo. Ruszanie i czucie sprzęgła jest mocno nieintuincyjne....
~Darek
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Hybrid 100KM 74kW
Jest to skrzynia CVT więc i tak ją trzeba postrzegać. posiada bardzo szeroki zakres pracy. mocny start od 0 i potrafi dawać b. duże przełożenie przy prędkościach 120 - 130. wtedy silnik pracuje cicho i delikatnie ale brak mocy wtedy tylko podtrzymanie prędkości. Niestety dla wyższych prędkości radykalnie zwiększają się obroty silnika. Sterowanie skrzynią jest zbyt miękkie, tzn zbyt lekko pozwala na wysokie obroty. Ale jest to auto miejskie...
~Yyy
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
6-ciobiegowa skrzynia, podobnie jak silnik -bardzo toyotowska. Każdy kto jeździł Toyotą operując lewarkiem poczuje się jak w domu. Biegi wskakują bezproblemowo, są na miejscu, nie za długie, nie za krótkie, lecz w sam raz. Na 6.biegu przy 90km/h jest cichutko, przy 120km/h jest cichutko, przy 140km/h jest ok. Generalnie auto bez porównania cichsze od poprzednich Yarisów.
~yarisman
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Świetna automatyczna skrzynia CVT Multidrive S. BRAWO!! W trybie automatycznym doskonale dobiera biegi i znacząco obniża spalanie. W trybie półautomatycznym doskonale ułatwia hamowanie silnikiem. W trybie manualnym SPORT można "poszaleć" jak na torze F1. Naprawdę warto było za nią dołożyć te 5 tys. zł. A co za wygoda, co za łatwość obsługi i możliwości...! Gorąco polecam!!
~Marcin
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Precyzja skrzyni biegów bardzo dobra, pedał sprzęgła wymaga dłuższego obeznania. Zestopniowanie skrzyni typowo miejskie (oszczędza paliwo), ale w trasie przy wyższych prędkościach silnik będzie hałasował. Przy 70km/h na 6-tym biegu na obrotomierzu mamy 2000 obr/min, po mieście można spokojnie jeżdzić na 5-tce i oszczędzać paliwo.
~Yaris
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Zastanawiałem się, czy dać tutaj ocenę 4 czy 5, ale zostawię 4. W moim starym fiacie punto czułem się pewniej wrzucając biegi, jakoś tak lepiej były wyczuwalne i było słychać ten "cyk" przy zmianie przełożenia. Bardzo rzadko zdarza się, że pod światłami jedynka nie chce wejść, ale to raz na X ruszeń.
~mariusz
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Hybrid 100KM 74kW
eCVT. Ciekawa skrzynia (nie jest to CVT na łańcuchu). Jest to technologicznie bardzo zaawansowany napęd. Czasem zawyje jednak da się do tego przyzwyczaić i jest to akceptowalne. Na plus opcja "B" - hamowanie silnikiem. Działa to gorzej niż w CHR ale zawsze coś.
~Polecam!
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Fajne przełożenia, jak we wszystkich znanych mi Toyotach. 6 biegów powoduje, że w aucie jest ciszej przy wyższych prędkościach. Wyraźnie inne przełożenia niż w skrzyniach 5-ciobiegowych.
~Marek
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Tak jak pisano, trzeba sporo trenować żeby dwójkę wrzucić bez szarpnięcia. Trzeci bieg mógłby być "dłuższy". Poza tym, w takim aucie skrzynia ma zmieniać biegi i tyle.
~Michal
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Sprzęgło to pomyłka. Albo auto gaśnie albo silnik wyje jak oszalały przy ruszaniu. Lewarek skrzyni dłuższy niż w Escorcie. Generalnie to zdecydowanie najsłabszy element tego auta.
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017