Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017

Michal, 5 lat temu
Silnik 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Rok produkcji 2018
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Generalnie wnętrze jest bardzo przestronne a widoczność rewelacyjna. Kamera cofania to zbędny gadżet.
Inne : Usterek jako takich brak, problem jest tylko z pedałem sprzęgła - mam nadzieję da się to wyregulować
Generalnie auto z potencjałem lecz... silnik słabowity, zmiana biegów to koszmar (sprzęgło), wykończenie kabiny to nie ten wiek. Wyposażenie dodatkowe perfekt (rozpoznawanie znaków, asystent pasa ruchu, automatyczne światła, system multimedialny etc.) lecz niedopracowane. Mogłoby być super ale wyszło jak zwykle.
111km - ale gdzie się schowały? Aby coś wykrzesać z silnika trzeba wysoko go kręcić. a to przecież "miejskie" auto. Auto jeździ jakby miało 70km... Zaletą silnika jest to, że przy normalnej jeździe mało pali (wg komputera średnio poniżej 6l)
Sprzęgło to pomyłka. Albo auto gaśnie albo silnik wyje jak oszalały przy ruszaniu. Lewarek skrzyni dłuższy niż w Escorcie. Generalnie to zdecydowanie najsłabszy element tego auta.
Cienkie opony i podskakiwanie na dziurach. auto wyłącznie do spokojnej jazdy
Przestronna kabina, bagażnik średni. Generalnie to jest duży atut auta.
Wg mnie rewelacyjna. Kamerę cofania można potraktować jako gadżet
Wady: parowanie bluetooth z telefonem skomplikowane, na szczęście do przejścia tylko raz. Obsługa świateł: skomplikowana (automat działa tak, ze wszystkich oślepia, wyłączenie go każdorazowo jest wnerwiające). Asystent pasa: w PL najlepiej wyłączyć, no chyba ze lubimy wibracje :) Drążek zmiany biegów jak: z autobusu Poza tym wszystko jest tam, gdzie być powinno lub idzie się przyzwyczaić :) Dodatki elektroniczne jak w klasie wyżej...
Generalnie klimatyzacja i wentylacja bez zarzutu. Niestety o ogrzewaniu nic nie mogę napisać (jeszcze nie było zimy)
Jak na małe auto jest ok. Wszyscy pasażerowie p180cm dadzą radę :)
Do 100km/h jest ok. Powyżej jest głośno, ale dźwięk silnika jest fajny.
Małe zużycie paliwa, niestety nie wiem jak będzie się wyceniał serwis.
Auta za niecałe 60k z silnikiem 1,5 i praktycznie z wszystkimi dodatkami to dobra oferta.
Do tej pory nie wystąpiły
Brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW [l/100km]

5,9
Dziennik kosztów dla Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
6,1
6,6