Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017

mariusz, 4 lata temu
Silnik 1.5 Hybrid 100KM 74kW
Rok produkcji 2019
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Hybrid 100KM 74kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : bardzo duża w środku.
Jest przeciętnie. Jeździłem tym autem jako zastępczym za moją fiestę. Samochód w środku na pewno duży i sprawia wrażenie wysokiego. Plastiki są twarde ale dobrej jakości. Niestety Toyota zrobiła pewne nieuzasadnione oszczędności, za które musze odjąć gwiazdki: - Brak podświetlanych przycisków na kierownicy, w nocy nic nie widać - przyciski otwierania szyb nie mają auto (oprócz kierowcy). - w bagażniku wykładziny zrobione po taniości. Niby samochód za 70 tyś zł, super napęd ale szczegóły po prostu czynią ten samochód przeciętnym. W porównaniu z moją fiestą detale zaniżają całokształt yarisa. Rozważałem zamianę fiesty na coś w automacie. Yaris był brany pod uwagę ale niczym mnie do siebie nie przekonuje. Układ hybrydowy może i jest rewelacyjny ale nie jest aż tak oszczędny jak diesel. Niestety jest bardzo drogi i czyni yarisa średnio atrakcyjnym.
100KM daje radę. Ale ma mało monentu. Fiesta która mam na codzień ma podobną moc i daje o wiele więcej wrażeń z jazdy. Mam też wrażenie że silnik spalinowy bardzo często się włącza i cały układ hybrydowy jest mało wydajny. Jeździłem sporo Rav4 i CHR i tam ten układ działał lepiej. Najbardziej rozczarowało mnie spalanie. hybryda ma być oszczędna. Na tej samej trasie Yaris spalił 6,4 l/100km a fiesta (1.5 diesel) mi spala 5,2. byłem tak zaskoczony iż specjalnie przejechałem tą trasę tymi dwoma samochodami w celu porównania.
eCVT. Ciekawa skrzynia (nie jest to CVT na łańcuchu). Jest to technologicznie bardzo zaawansowany napęd. Czasem zawyje jednak da się do tego przyzwyczaić i jest to akceptowalne. Na plus opcja "B" - hamowanie silnikiem. Działa to gorzej niż w CHR ale zawsze coś.
Nudno. Jazda jest przeciętna ale bardzo poprawna. Układ kierowniczy lekko gumowaty. Siedzi się dość wysoko.
Nie ma się do czego przyczepić. Auto duże w środku.
Bardzo dobra + kamera cofania.
Brak podświetlenia przycisków na kierownicy to wpadka Toyoty. Dodatkowo przycisk od automatycaji przełączania świateł drogowych schowany gdzieś za kolanem.
Przeciętnie.
Auto bardzo duże w środku.
przeciętnie.
Samochó∂ bardzo drogi w porównaniu z konkurencją. Niestety nie jest od niej dużo lepszy.
Adje plus awandem, bo hybrydy są praktycznie bezobsługowe. dodatkowo nie ma dwumasy, sprzędła, turbo, FAP/DPF itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Hybrid 100KM 74kW [l/100km]

5,7