Lista ocen Toyota Yaris III (85) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~130rapid
Hatchback 5d Hybrid 100 74KM 54kW
Automatyczna dwustrefowa klimatyzacja z elektrycznie napędzanym kompresorem, brzęczącym jak pompka do materaca :). Układ jest mały (420 g czynnika, jeszcze tego normalnego), ale daje radę bez zarzutów. Wbrew teoretykom w tym małym aucie czuć różnicę przy wyborze innych temperatur z lewej i z prawej strony. Jedna kucha funkcjonalna - nie można ustawić tylko nawiewu na szybę i trybu AUTO jednocześnie. Ogrzewanie też działa OK, ale dotkliwie...
~awas4
Hatchback 5d Facelifting Hybrid 100KM 74kW
W poprzednim aucie (inna marka i inny segment) miałem notoryczne problemy z zaparowanymi szybami. W yarisie wiozłem ostatnio (na zewnątrz 5 st.) 3 osoby z mokrymi włosami po basenie i szyby (przynajmniej te przednie) były suche. Niestety hybrydy nie nadają się na mrozy. Jak zostawię auto w ciepłym garażu, to jest ok - po wyjechaniu szybko nagrzewa się w środku, ale jak zostawię pod chmurką, to nawet przy niewielkich mrozach można sobie w...
~kusitofu
Hatchback 5d Facelifting 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
W lecie chłodzi, w zimie grzeje. Odnośnie ogrzewania w zimie. Zawsze czekałem, aż zgasnie niebieska kontrolka plynu. Wtedy czekałem jeszcze minutę i dopiero wtedy załączałem ogrzewanie - od razu leciało ciepłe powietrze. Parowanie szyb...zdarzało się, ale wlaczenie klimy szybko rozwiązywało problem. Problem był natomiast zimą, zaparowana szyba od wewnątrz zamarzała również od wewnątrz.
~Kaski
Hatchback 3d Facelifting 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Klimatyzacja jak na auto miejskie radzi sobie dobrze. Nawet w bardzo gorące dni wyraźnie czuć chłód dobiegający z kratek wentylacyjnych. Auto z racji małej pojemności i silnika benzynowego dość szybko się nagrzewa, dzięki czemu zimą po przejechaniu kawałka drogi dociera do nas ciepłe powietrze. Wentylacja dobrze radzi sobie z parowaniem szyb.
~miazek
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Mimo "małej (ale w zupełności wystarczającej) kabiny" i benzynowego silnika nie jest aż tak szybko ciepło zimą jak można by sądzić. Owszem, ciepłe powietrze pojawia się już po kilku km, ale porządnie ciepło jest znacznie później. Latem klimatyzacja radzi sobie dobrze, ale znacznie odczuwa się wtedy ubytek mocy silnika przy niższych obrotach.
~awas4
Hatchback 5d Facelifting Hybrid 100KM 74kW
W poprzednim aucie (inna marka i inny segment) miałem notoryczne problemy z zaparowanymi szybami. W yarisie wiozłem ostatnio (na zewnątrz 5 st.) 3 osoby z mokrymi włosami po basenie i szyby (przynajmniej te przednie) były suche. Przy mrozach będzie w środku chłodno i nie pomoże zwiększanie temperatury pokrętłem.
~Kierowca
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Ciepłe powietrze zaczyna wiać po przejechaniu ok 2 km przy temperaturze na zewnątrz ok -10 do -15. W niższej temperaturze nie pamiętam czy jeździłem, może było max -17 st. Klimatyzacja chłodzi wystarczająco kiedy na zewnątrz jest +35 stopni. w wyższej temperaturze nie jeździłem. Przy dłuższych trasach można nawet zmarznąć.
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Klimatyzacja póki co niedotykana - działa. Natomiast piwa nią nie schłodzimy :-) Często należy wymieniać filtr kabinowy - wymieniam co 2 miesiąc. Słaba wydajność - w upalne dni musi chodzić na 2 biegu w aucie, które jeździ non stop. Ogrzewanie słabe - długo się nagrzewa. W starej astrze o wiele lepiej.
~yordan
Hatchback 5d 1.4 D-4D DPF 90KM 66kW
Klima po serwisie szybko emituje nieprzyjemny zapach zaraz po wyłączeniu. Nie lubię jeździć z klimą, a ta jest niezbędna w wilgotne dni aby odparować szyby. Ustawienia nagrzewania i wentylacji jest ok. Zimą stosunkowo szybko się nagrzewa. Klimatyzacja też schładza kabinę do komfotowych temperatur.
~Yyy
Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Działa bardzo sprawnie i szybko. Czasem wręcz żałuję, że tak fajnie wentylacja nie działa w moim drugim Aurisie. Latem klima szybko chłodzi, a zimą auto szybko się nagrzewa. Nie ma za to osobnych wywietrzników z tyłu, ale w tym segmencie nie jest to standard.