Lista ocen Trabant 1.1 (74) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Emilo
N 1.1 41KM 30kW
Wiatraczek od wentylacji daje o sobie znać :D Ciężko chodzi przesuwadło od ogrzewania. Gaśnie od razu po odpaleniu zimnego silnika. uszczelki szybko parcieją. W progach mam już dziury po mimo że zostały wymienione 2 lata temu. Wspornik od szyby w drzwiach skorodował po pół roku mimo, że został pomalowany hameraidem przed instalacja i koroduje podszybie, a nawet jak pada to trochę się leje wody do środka . Czasem światło tylne czy przedni...
~Martin
Universal 1.1 41KM 30kW
piepszy sie wszystko od zamkow do wycieraczek elektryka wszystko lerzy zaniedbasz jedno zaraz posypie sie reszta to jest auto dla konesera ktory lubie grzebac i zajmowac sie drobiazgami trzeba miec na to sporo czzasu na auto do codziennej jazdy do jakiej ja go urzywalem odradzam i przestrzegam naprawde po za tym auto jest juz tak kultowe zeby je kupic i zajezdzic na smierc to straszna szkoda lepiej zeby sluzyly ludziom z pasja
~Pawel Filipczak
N 1.1 41KM 30kW
Odmowil mi posluszenstwa jedynie wlacznik swiatel stopu (koszt naprawy 9zl, ewentualnie odpowietrzenie ukladu hamulcowego, jezeli wlacznik zmienial "trabanciarski" nowicjusz). Pozatym nalezy wymieniac inne materialy eksploatacyjne jak w innych pojazdach - olej, klocki hamulcowe, okladziny. Aha, w trabantach odrobine przecieka przednia szyba. Odrobina silikonu dekarskiego pomiedzy uszczelka i szyba zalatwia sprawe.
~Wojtek - wbktrabi@wp.pl
N 1.1 41KM 30kW
Oj źle, źle... W czasie 6 letniej ekploatacji zdarzyło się wiele: zacięty kluczyk w stacyjce - nie do wyjęcia (konieczne zamontowanie drugiej stacyjki), łamiące się klamki, uchwyty, nietrwałe uszczelki szyb (woda inside - kap kap w czasie deszczu na kokpit), odklejąca się wykładzina sufitowa, łamiące się fotele (kilka razy spawane), zacinające się pasy, urywająca się linka od klamek,
~michal8522@vp.pl
Universal 1.3 58KM 43kW
Jeśli chodzi o drobiazgi to naprawdę sporadyczne awarie mnie się zdarzyły np: urwała się linka stalowa łącząca mechanizm zamka oraz klamkę otwierającą drzwi kierowcy naprawa 30 min koszt 20 zł kupiłem elastyczną stalową linkę na obie strony i po problemie
~Zombi
N 1.1 41KM 30kW
problemy z bezpiecznikami (ogólnie są), domykaniem szyb, domykaniem drzwi, bendix do wymiany, tam gdzie może rdzewieje, wymiana gumek w pompie hamulcowej, piszczący licznik, czasami po rozgrzaniu przy gwałtownym hamowaniu potrafi zgasnąć
~michal8522@vp.pl
N 1.1 41KM 30kW
Dosłownie drobiazgi, natomiast trzeba dbać 3 razy bardziej jak o każde inne auto smarować wszystko co się da najważniejsze to konserwacja podłogi oraz progów bez tego będzie naprawdę kiepsko.
~Sławek
Universal 1.1 41KM 30kW
Zaliczyłem przepalenie wydechu, urwaną klamkę w drzwiach, urwane zawiasy tylnej klapy (moja wina). Pod tym względem nie jest żle, części za to trochę trudniej dostać i są stosunkowo drogie.
~Trampek75@o2.pl
Universal 1.1 41KM 30kW
Na ten wiek i przeszłość myślę, ze niezle - urwana linka sprzęgła, przepalony tłumik, urwana klamka wewnętrzna drzwi pasażera i inne mniejsze rzeczy - jak to w starym aucie.
~Bombel
N 1.1 41KM 30kW
pierwsze 20 tysięcy bez problemów, później pierścien (kosz nowego silnika 300zl:) ), remont zaweiszenia, sprzęgła itd- koszt ogólny 3.000zl (za auto dałem 2 tys...)