Lista ocen Trabant 1.1 (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michal8522@vp.pl
Universal 1.3 58KM 43kW
Tragrdia : silnik i jego osprzęt oraz skrzynia biegów ok, części mega tanie i wszędzie dostępne natomiast cała reszta to istna tragedia jak wogóle coś jest dostępne to na 95% używane a cena tak wysoka że można osiwieć. To auto jest dla maniaków z grubym portfelem, bo dobry egzemlarz kosztuje też sporo. BENZYNA: LPG: min - 5,5 min - 7,5 śr. - 7,5 śr. - 10,0 max - 10,0 max - 13,0
~bartek
N 1.1 41KM 30kW
Tutaj troszkę się zawiodłem. Myślałem, że samochód będzie palił ok. 8 litrów gazu w mieście. Mnie wychodzi ok. 10. Nie jeżdżę specjalnie szybko, ale też się nie wlokę na szarym końcu. Części też nie są najtańsze: amortyzatory - ponad 100 zł/szt, bębny - 120 zł/szt. tłumik końcowy - 110 zł, rozrusznik regenerowany - 350 zł. Troszkę części pasuje od Volkswagena, które są nieznacznie tańsze. Poza tym, na plus mała pojemność, więc małe OC.
~Wilk_opole
N 1.1 41KM 30kW
tutaj miałem problemy z moim Trabantem odkąd go kupiłem. Palił nawet ponad 10litrów. Po fachowej regulacji gaznika pali koło 7,5l przy delikatnej jezdzie w cyklu mieszanym. Znam te historie trabanciarzy, ze ich auta paląś3litry. Niestety nie podpisuje sie pod tym. Naprawy są raczej tanie, części dostępne. Problemy finansowe zaczynają sie jeśli chcemy utrzymać Trabanta w fabrycznym stanie i potrzebujemy czasem mało typowych części-te są drogie.
~bolid
N 1.1 41KM 30kW
Mój egzemplarz potrafi spalić benzyny Pb95/U95 w mieście 8-8,5dm3/100km, ale nieraz zadowala sie 7dm3. W zależnosci od korków i PORY ROKU. Na trasie: LATO: 6,8-7,2 przy 90km/h; ZIMA 7,0-7,9 przy 95-105km/h. Ceny napraw: roboczogodzina 50zł, blacharka + lakierowanie na zewnątrz przedniego podszybia 200zł, ewentualne lakierowanie całego pojazdu na lakier poprzedni 1000-1350zł, poglądowe ceny części patrz sklep internetowy (gdzieś na Śląsku)
~skibob skibob-00@o2.pl
N 1.1 41KM 30kW
kiedys zatankowalem pusty bak za 9zl i przejechalem 30km! ale to poza miastem. natomiast w miescie lubi wypic sporo.generalnie duzo zalezy od stanu silnika ale w przypadku mojego traba-auto leprze na dalsze trasy! za przeglad place 96zl 1x w roku a naprawy i modernizacje wynosza mnie sporo! gdybym skupil sie wylacznie na naprawach bez "tuningu" byly by to grosze! auto na serio tanie!
~w
N 1.1 41KM 30kW
Jezdze od 3 lat na gazie i spala mi od 8 l/100 km. na terasie (czasami troche mniej) do 10l/100 km. w miescie i w innych "trudnych" warunkach.Wszystkim polecam instalacje gazowa bo jak mialem benzynke to nie bylo za ciekawie teraz moge jezdzic kiedy tylko mam na to ochote.(100 km. za 10 zlotych)-to chyba niezle!Jak narazie wszystko naprawiam sam wiec nie jest drogo.
~michal8522@vp.pl
N 1.1 41KM 30kW
Tragrdia : silnik i jego osprzęt oraz skrzynia biegów ok, części mega tanie i wszędzie dostępne natomiast cała reszta to istna tragedia jak wogóle coś jest dostępne to na 95% używane a cena no coment. To auto jest dla maniaków z grubym portfelem, bo dobry egzemlarz kosztuje też sporo. Maksymalne spalanie napisałem 10,0 ale uwzględniłem tu zimę.
~Rafałek-Czarnym10
N 1.1 41KM 30kW
No tu już trochę boli, ale za te osiągi trzeba niestety płacić. Był czas, że bliżej poznałem się z automatycznym ssaniem i wtedy spalanie powalało - 10/100. Ale po regulacji i rezygnacji z tej opcji gaźnika spadło do regulaminowego 6/100.
~w_michal@go2.pl
N 1.1 41KM 30kW
Gaz to jest to!Dluzsze trasy to do 8 l/100 km przy naprawde ostrej jezdzie ~110 km/h ,lokalnie do 10 l/100 km..Jezdze juz przez 7 lat i niewiele dolozylem a prawie nic jedynie to co sie naturalnie zuzywa regularnie wymieniam i to wystarczy.
~Emilo
N 1.1 41KM 30kW
Trabi mało pali jak benzyna staniała i tankowałem cały bak za 83zł i przy oszczędnej jeździe to prawie jak za darmo :D Ale i tak mógłby mniej :P . Ceny części są bardzo niskie a zwłaszcza jak się je wymienia samemu :D