Lista ocen Trabant 601 (77) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
N 0.6 26KM 19kW
Większośc Polaków - użytkowników Trabantów katuje je na niskich obrotach, hamuje silnikiem (dwusuwem), leje najtańszy olej w proporcji "na oko" przez co trwałość silnika jest bardzo niska, zadbany pojeździ znacznie dłużej, poza tym silniki nie są drogie. Reszta osprzętu - ok.
~Grzesiek
Tramp 0.6 26KM 19kW
Zawodność na całkiem przyzwoitym poziomie. Po naprawie koła, zgubiłem je. Co roku wymiana siemenbloków. Silnik pukał, stukał, w końcu pękł korbowód, wał korbowy go zmielił wybijając dziury z przodu i z tyłu w bloku silnika
~małpolud
N 0.6 26KM 19kW
kupiłem go przy stanie licznika 32.000 i przy 69.000 zrobiłem "remont" silnika (wymiana tłoków,cylindrów,świec,głowic) czyli przejechałem nim 37.000 i "remont" czyli żywotność silnika pozostawia wiele do życzenia
~GRZYWKA1871@inte.............
N 0.6 26KM 19kW
wal regenerowany powinien wytrzymac ok40 do50tys ja obecnie docieram 2gi taki wal,2razy wymienialem modul elektronicznego zaplonu ktory jedyna rzecz sprawila ze mialem przymusowy postoj na poboczu
~Marcin
N 0.6 26KM 19kW
Poważne usterki: zatarcie się łożyska środkowego wału korbowego. Przyczyną jak się póżniej okazało był za niski poziom paliwa w gaźniku. Nieszczelność zaworu iglicowego gaźnika i kranu paliwa
~www.601.pl
N 0.6 26KM 19kW
Jak wyżej - jeśli nie dbamy o to auto to wszystko może się zdarzyć. Ale jesli jest się czujnym to nie ma szans na poważne usterki! Można obejrzeć więcej na www.601.pl
~szary
N 0.6 26KM 19kW
poważne usterki? no cóż jeśli dojdzie do takich to naprawa niejednokrotnie kosztuje wartość trabiego ale to narzuty warsztatów, bo samemu można tez zrobić remont hehehehe
~zaściankowy
N 0.6 26KM 19kW
W sumie jakie usterki. Tu nie ma co się zepsuć. Ale warto się znać na tym i owym, bo jednak czasem coś trzeba naprawić - jak w każdym aucie.
~Turul
Universal 0.6 26KM 19kW
Rewelacyjna. Miałem kilka Trabantów 601 i NIGDY w ciągu wielu lat eksploatacji nie zdarzyło mi się korzystać z pomocy drogowej.
~Trabant
N 0.6 26KM 19kW
Poważnych usterek raczej nie ma, bo niby ci ma się tam zepsuć? Elektryka? Rozrząd? Klimatyzacja? Centralny zamek...?