Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback

Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Arteon Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : przyspieszenie i dynamika
Karoseria : ilość miejsca w kabinie oraz bagażniku
Nowoczesna sylwetka, samochód obok którego nie można przejść obojętnie. Wreszcie coś nowego, interesującego ( na zewnątrz) z fabryki w Wolfsburgu. Nowoczesne rozwiązania wspomagające kierowce oraz bezpieczeństwo- przede wszystkim.
190KM, naprawdę wystarczy. widać to w profilu jazdy "sport". I ten odgłos silnika przy przyspieszaniu... poezja. Niestety cena za 280KM jest zaporowa
Bardzo płynna. nie ma najmniejszych problemow. duzo lepsza niż w CC.
Jest bardzo dobrze.
Duza widoczność przy której inny samochód tej klasy wypada średnio.
Generalnie nie ma się do czego przyczepić, bardzo dobra wentylacja oraz ogrzewanie. jeśli dodać do tego podgrzewane i wentylowane siedzenia to naprawie jest ok.
Sporo miejsca w nogach u kierowcy jak i u pasażerów tylnej kanapy. Z tylu trochę mało miejsca nad głową dla wyższych pasażerów ale ze wzrostem 180 spokojnie da się siedzieć
bardzo cicho, z przyciemnianymi i wyciszającymi szybami jest bardzo, bardzo dobrze. oczywiście sporo zależy od opon, u mnie jest bardzo cicho nawet podczas jazdy powyżej 170km/h na zimowych oponach.
w profilu jazdy ECO jest extra, jednak kto kupuje taki samochód żeby jeździć na takim profilu jazdy... Przy innych ustawieniach bywa rożnie, jednak wszystko zależny od "nogi". ja nie nazekam. przy poprzednim modelu CC z podobnym silnikiem (210KM) spalanie było większe.
sena za wersje R z silnikiem 190KM wydaje sie bardzo dobra. sporo miejsca, dynamiczny silnik - generalnie bardzo dobrze. Arteon z silnikiem 280 kosztuje 70-90k więcej co jest dość sporo. wiec % gwiazdek jest za wersje R z silnikiem 190KM
Nie wiem, nie miałem.
Nie wiem, nie miałem.