Lista ocen Volkswagen Arteon (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jakub_Żu
Fastback 2.0 TDI 150KM 110kW
Jak na razie mogę ocenić zużycie paliwa. Nie wiem czy to kwestia silnika (słaby) czy usprawnień. Ale zużycie paliwa to jakaś bajka. Taka wielkość i spalanie od nowości na poziomie 5.4 (sprawdzane na stacji, komputer pokazuje 0.1 więcej). A użytkowany tylko w zimie. W dłuższej trasie 5-5.2, poza autostradą około 4.6. Ciekawe jest to, że w mieście przy rozgrzanym silniku spokojnie można się wyrobić w 5,5. Natomiast szybciej w stosunku do CC...
~Bartmir
Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW
w profilu jazdy ECO jest extra, jednak kto kupuje taki samochód żeby jeździć na takim profilu jazdy... Przy innych ustawieniach bywa rożnie, jednak wszystko zależny od "nogi". ja nie nazekam. przy poprzednim modelu CC z podobnym silnikiem (210KM) spalanie było większe.
~harufu
Fastback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Auto ma nałożona powłokę grafenowa oraz folie full front. Detailing raz na miesiąc za około 140zl plus co tydzień myjnia bezdotykowa koło 20zl. Spalanie na trasie 6.4, w mieście 10.2 to maks co wyciągnąłem.
~noetrA
Fastback 1.5 TSI 150KM 110kW
Bardzo niskie spalanie śr. 7,8 Co do innych kosztów to trudno mi się jeszcze wypowiedzieć ale mam gwarancję przedłuzoną do 4lat i wykupiłem pakiet przeglądów więc do 100.000km mam spokój,
~Bart
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
Zrobiłem Arteonem dzisiaj 410 km ,80 km na trasie do 90 km/h, 20 km przez Warszawę i Ok 300 autostradą . Średnie spalanie 10l na 100 km. Uważam że wynik jest super . Tym bardziej ze to 280 koni.
~lukkobe
Fastback 2.0 TDI 240KM 177kW
Silnik jak na 240kM jest ekonomiczny gdy się nie wariuje za kółkiem. Pozostałe koszty ciężko oszacować na tym etapie, bo jako opcję dodatkową wybrałem pakiety przeglądów i dodatkową 3-letnią gwarancję.
~Leon17
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
2450 brutto kosztuje pakiet przeglądów do 120 kkm. Wychodzi po 600 za jeden przegląd. W tym są materiały i 2 krotnie (60,120) będzie zmieniony olej w DSG i Haldexie.
~Paweł
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
silnik 280 PS musi wypić. W mieście wychodzi około 12 litrów ale we Wrocławiu jest dużo świateł. Trasa przy przepisowej jeździe to 9 litrów - jak dodajesz od siebie licz 10.5.
~Sebastian
Fastback 2.0 TDI 150KM 110kW
Serwis drogi, ale po gwarancji nie trzeba wymieniać oleju za 400zl - sama usługa. Na razie brak innych kosztów.
~AliS
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
Wykupiony dodatkowy pakiet gwarancyjny oraz pakiet serwisowy na trzy lata. Cen części i serwisu nie znam. Ubezpieczenie w normie.