Lista ocen Volkswagen Arteon (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Fastback 2.0 TSI 272KM 200kW
Przy normalnej jeździe skrzynia prawie idealna. Zmienia biegi gdy trzeba i bez szarpania. Oczywiście można przełączyć się w tryb sport z wszystkimi bajerami (nawet z dodatkowym dźwiękiem), ale najfajniejsza jest możliwość natychmiastowego przełączenia na przełożenia sportowe za pomocą małego ruchu dźwigienką. Można to zrobić w ułamku sekundy jadąc nawet w trybie eco. Jest moc.
~jakub_Żu
Fastback 2.0 TDI 150KM 110kW
DSG 7 praktycznie nie czuć momentu przerzucania. Znaczny postęp w porównaniu do DSG6. Pewnie w wyniku mniejszej mocy, ale znacznie częściej niż w CC zrzuca do 5, a nawet 4. Na 7 jedzie praktycznie tylko przy stałej jeździe. Nawet przy 130, lekkie przyspieszenie to redukcja. Ale szarpania nigdy nie ma.
~Marek
Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW
W trybie sport - miód, w trybie manualnym - miód, w trybie normalnym - no i tu pojawia się wiele do życzenia, jeżeli ktoś jeździ bardzo spokojnie to coś dla niego, jednak przy wyprzedzaniu mając świadomość reakcji tej skrzyni na kickdown dla bezpieczeństwa zalecałbym wbić na sport.
~AliS
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
Nigdy więcej nie skuszę się na DSG (chyba, że będę musiał). Mam wrażenie, że VW i Skoda położyły na to całkowitą lagę albo idą odpady. PDK w Porsche Macan 2.0 funkcjonuje jak masełko... Da się?? Da !!
~Zenon234
Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW
Miała być super nowoczesna a ma takiego laga że słów brak . 5km/h wbija drugi bieg ja dodaje gazu a ona nie wie co robić ASO one tak mają ( częste słowo panów z ASO tak mają )
~lukkobe
Fastback 2.0 TDI 240KM 177kW
To trzeci samochód z skrzynią DSG, którym dłużej jeździłem i nigdy nie miałem złych doświadczeń z tą skrzynią... Świetnie reaguje na wciśnięcie gazu i żadnej awarii z nią nie miałem.
~Paweł
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
DSG zachowuje się wzorowo i jeszcze mnie nie zawiodło. Przy trybie sport czasami dziwnie zamula żeby zaraz wystrzelić i wgnieść w fotel.
~Alan
Fastback 2.0 TSI 272KM 200kW
W trybie podstawowym ospała, aż za bardzo, natomiast wystarczy przerzucić na sport i działa i reaguje bez zarzutu
~Marek A
Fastback Facelifting 2.0 TDI 200KM 147kW
Jak każdy automat ma swoje przypadłości. Jak na DGS jest OK. Wystarczy się nauczyć jeździć. Jak komuś za wolny niech kupi Porsche.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Arteon
6,9
9,3
~Eryk
Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW
Jest to moj 1 automat. Biegi przelacza sprawnie bez szarpania. Skrzynia reaguje przede wszystkim w trybie sport bardzo szybko.