Lista ocen Volkswagen Arteon (39) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Fastback 2.0 TSI 272KM 200kW
Największy w mojej opinii mankament tego samochodu. Bezramkowe szyby po ich opuszczeniu i otwarciu drzwi zaskakują wyglądem i przyciągają uwagę. Niestety rzadko stoję latem z otwartymi drzwiami. Nieszczęście zaczyna się powyżej 100 km/h gdy tylna krawędź szyby (pozbawiona ramki) po prostu opiera się o środkowy słupek i nie ma szans wyciszyć szumu powietrza. Po 3 godzinach jazdy na autostradzie człowiekowi odechciewa się dalszej jazdy. To...
~jakub_Żu
Fastback 2.0 TDI 150KM 110kW
Cichutko. Poziom wyciszenia był decydujący przy zakupie CC i Arteona. BMW, Audi, Skoda nie mają startu. Przy dobrym asfalcie i jeździe 70-90km/h nie słychać nic. Przy 140km/h wciąż można cicho słuchać muzyki lub rozmawiać bez podniesionego głosu. W porównaniu do CC jest ciszej przy uchylonym dachu. Niestety dach skrzypi od nowości! W CC zaczął po dwóch latach. Tutaj od samego początku.
~Adam
Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW
Silnik mruczy, ale bmw M330i to nie jest. Poza tym świst lusterek i szyb bez uszczelek. To elektryczne dosuwanie to jakaś żenada u VW. Nie ma szczelności, wystarczy na myjni polać z bliska pod ciśnieniem i sami zobaczycie.
~Bartmir
Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW
bardzo cicho, z przyciemnianymi i wyciszającymi szybami jest bardzo, bardzo dobrze. oczywiście sporo zależy od opon, u mnie jest bardzo cicho nawet podczas jazdy powyżej 170km/h na zimowych oponach.
~Michał
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
Tu mam małe zastrzeżenie do tylnego zawieszenia. Dość nieprzyjemne stuki na dziurach jeszcze nie ustaliłem czy to opony czy może coś w kufrze, może półka. Trochę irytujące ale może się czepiam.
~Alan
Fastback 2.0 TSI 272KM 200kW
Bramkowe szyby, podwójne z przodu, robią takie wyciszenie, że ciężko uwierzyć, że nie mają ramki, choć nigdy nie będą lepsze od drzwi z ramkami, ale coś za coś;)
~Artur
Fastback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Gwizdy przy uszczelkach (w zależności od siły wiatru - szyby zwykłe), denerwujący rezonans dochodzący z tyłu kabiny chyba z kół lub zawieszenia psuje komfort jazdy.
~Sebastian
Fastback 2.0 TDI 150KM 110kW
Szumy powietrza z okolic drzwi większe niż w samochodach ze zwykłymi drzwiami z ramkami. Wyciszenie powinno być znacznie lepsze, zwłaszcza szumow powietrza.
~AliS
Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW
Przeciętnie. Żałuję, że nie wziąłem dodatkowego pakietu wyciszenia. Byłoby nieco lepiej. Dłuższe trasy z prędkościami autostradowymi były męczące.
~lukkobe
Fastback 2.0 TDI 240KM 177kW
Jak na diesel'a genialnie wyciszone auto! Powyżej 40km/h silnik prawie wcale nie słyszalny i można w pełni delektować się wtedy dźwiękiem Dynaudio :).