Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback

Grzegorz, 5 lat temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Arteon Fastback 2.0 TSI 190KM 140kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny silnik. Mam nadzieję, że nie będzie znowu jakiejś wpadki przy większych przebiegach, jak poprzednio.
Układ hamulcowy : Taki zestaw tarcz hamulcowych i klocków do tego auta to żart. Do wymiany na zestaw renomowanej firmy przy I przeglądzie.
Samochód użytkuję po Audi A4 Avant 1,8 TSI zakupionym w salonie. Zastanawiałem się nad kolejnym Audi, Oplem Insignią, Fordem Mondeo i Skodą Superb L&K. Jednak Arteon wydał mi się najlepszą opcją, szczególnie ze względu na idealny kompromis między jakością, ceną i komfortem. Z zewnątrz jest atrakcyjny, w środku bardzo praktyczny. Miejsca z tyłu tyle co w Superbie, ale prowadzenia to inna bajka niż kanapowa Skoda. Póki co jestem bardzo zadowolony. Niczym nie ustępuje Audi A4 - tam skrzypiały fotele, tu nie. Tam było niewygodne pokrętło do radia, tu sterowanie dotykowe. Itd.
Rewelacyjny 2 litrowy silnik. Spalanie prawie jak w dieslu, świetna dynamika, elastyczność i dżwięk.
7 biegowa DSG działa bez zarzutu. Wszystko działa płynnie, szybko.
To bardzo mocna strona auta - dobrze się prowadzi, daje poczucie bezpieczeństwa.
Dla mnie świetna. Szczególnie szyby bez ramek.
Bez zarzutu.
Idealna, jak to w VW.
3 strefowa klimatyzacja - nie sprawia żadnych problemów.
Rewelacyjna - Opel, Ford - to przepaść, jak w kompakcie. Tu jest więcej miejsca niż w Audi A6.
Mam pakiet podwójnych szyb - rzeczywiście prawie nic nie słychać.
Cóż, mogłoby być taniej, ale nie ma dramatu.
akceptowalna
Słabe hamulce i tarcze - zużywają się szybko, są głośne, szczególnie przy działającym tempomacie adaptacyjnym. Do poprawy Volkswagenie!
Nie ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]