Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback

Łukasz, 4 lata temu
Silnik 2.0 TSI 280KM 206kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Arteon Fastback 2.0 TSI 280KM 206kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Po roku użytkowania jestem generalnie bardzo zadowolony z samochodu. Miałem co prawda dwie usterki (świsty w prawym przednim słupku przy wyższych prędkościach i wypalenie się jednej lini wyświetlacza Discovery PRO) ale oby dwie bez żadnych problemów zostały usunięte w serwisie w ramach gwarancji. To chyba takie usterki "wieku dziecięcego". Co prawda jest dużo opinii o problemach z układem hamulcowym (tarcze i klocki) ale tyczy się to wersji 190KM i u mnie nie występuje. Samochód jest naprawdę przestronny, siadając za osobą o wzroście 180 cm można złożyć nogę na nogę. Chyba tylko w Skodzie Superb jest więcej miejsca w tej klasie pojazdów. Bagażnik jest bardzo duży, 560l. wystarczy na spakowanie cztero osobowej rodziny na wakacje. Auto wyposażone jest w miarę przyzwoity system multimedialny który działa szybko i sprawnie oraz posiada mnóstwo zaawansowanych systemów asystujących. Niektóre z nich np. asystent wyjazdu z miejsca parkingowego jest nieoceniony. Zastanawiam się jak do tej pory beż niego jeździłem :). Ale żeby nie było auto ma też wg. mojej oceny kilka wad. Po pierwsze skrzynia DSG, może i zmienia szybko biegi ale ruszanie bez szarpnięcia wiąże się z bardzo delikatnym naciskanie pedału gazu, silnik 280KM swoje w jeździe miejskiej potrafi spalić (w korkach normą jest 15l/100km), wnętrze jest porządnie wykonane i spasowane ale przy tej cenie samochodu (250 tyś.) mogło by być trochę szlachetniejsze, za dużo tu Passata. No i konieczny jest zakup dodatkowego wytłumienia wnętrza bo z racji bez ramkowych drzwi bez tej opcji w samochodzie jest po prostu głośno. Po za tym auto godne polecenia, jeżeli tylko komuś podoba się linia nadwozia to uważam, że w tej cenie z takim wysposażeniem ciężko będzie znaleźć konkurenta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 280KM 206kW [l/100km]

8,9