Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback

lukkobe, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 240KM 177kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Arteon Fastback 2.0 TDI 240KM 177kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Trudno wyłonić co jest takie "łaauuu" w tym aucie Jak na VW to całość prezentuje się na bardzo dobrym poziomie.
Przeskok z VW Passata CC był całkiem przyjemny. Arteon jest samochodem znacznie większym i bardziej komfortowym a jazda na dłuższe trasy jest naprawdę sporą przyjemnością. Auto, które oceniam jest w wersji R-Line na 19-calowych felgach i z wyposażeniem dodatkowym prawie na pełnym "wypasie".
Silnik BiTDI 240km we współpracy ze skrzynią DSG sprawuje się bardzo dobrze. Auto świetnie zbiera się do wyprzedzania i do tego jest dobrze wyciszone. Bolączką tak dużego auta (jak chyba i całego koncernu VW), które aspiruje do klasy wyższej jest brak silników 3.0TDI i 3.0TSI... Może w kolejnym roku?
To trzeci samochód z skrzynią DSG, którym dłużej jeździłem i nigdy nie miałem złych doświadczeń z tą skrzynią... Świetnie reaguje na wciśnięcie gazu i żadnej awarii z nią nie miałem.
Auto prowadzi się doskonale w progresywnym układem kierowniczym. Świetnie trzyma się drogi. To świetne auto na dłuższe trasy.
Dla mnie widoczność w tym aucie jest super, gdyż przesiadłem się do niego z VW CC, ale jeśli przedtem ktoś jeździł sedanem, kompaktem lub kombi to czujki cofania obowiązkowe, bo przez tylną szybę ciężko wyczuć gdzie jest koniec auta.
Po pierwszym tysiącu km znajduję się bezproblemowo w samochodzie i obsługa wszystkich niezbędnych gadżetów stałą się płynna. Ponadto podróżuje się tym autem bardzo wygodnie zarówno z przodu jak i z tyłu.
Wszystko działa sprawnie, zarówno klima jak i ogrzewanie. Nie mam zastrzeżeń.
Dużo miejsca i z przodu i z tyłu. Auto jest prawie tak duże jak Skoda Superb, która swojej klasie przoduje jeśli chodzi o ilość miejsca zarówno dla pasażerów jak i pojemność bagażnika.
Jak na diesel'a genialnie wyciszone auto! Powyżej 40km/h silnik prawie wcale nie słyszalny i można w pełni delektować się wtedy dźwiękiem Dynaudio :).
Silnik jak na 240kM jest ekonomiczny gdy się nie wariuje za kółkiem. Pozostałe koszty ciężko oszacować na tym etapie, bo jako opcję dodatkową wybrałem pakiety przeglądów i dodatkową 3-letnią gwarancję.
Jeśli szukamy auta do 240-250tys., które "robi setkę" poniżej 7 sekund, jest duże (długość 485cm +), ma dużo przestrzeni wewnątrz, świetnie wygląda i jest świetnie wyposażone i dobrze wykończone to w tej cenie nic na rynku nie znajdziemy... Wg tych kryteriów auto uplasowało się w pewnej luce rynkowej - kwestia czy znajdzie swoich nabywców. W tej kwocie można pokusić się już o BMW 5 ze słabszym silnikiem i średnio doposażone lecz pytanie czy wolimy mieć auto na full-wypasie czy mamy spinę na bardziej prestiżowy znaczek na masce...
Póki co brak.
Póki co brak.