Lista ocen Volkswagen Bora Sedan (189) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo bardzo mocna strona tego auta. Pod warunkiem, że Bora ma: a) dobre opony i sprawny układ jezdny b) dobry rozrząd, i POPRAWNIE ustawiony kąt wtrysku c) dobre oleje i filtry Autem da się jadąc (i to nie muląc bynajmniej) np krajową DK15 na dystansie 430km uzyskać spalanie 5,1L/100km oraz 5,3L/100KM -jadąc dość dynamicznie. Najniższe spalanie mierzone na rozgrzanym silniku (trasa 25km) wyniosło 4,3L/100km ale to wyjątek. W mieście...
~olo
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Ten samochód przy dość dobrych osiągach spala zadziwiająco mało paliwa. Nie ma większego znaczenia czy jeździmy po mieście, po trasie, na zimnym, czy rozgrzanym silniku, delikatnie dotykając pedał gazu, czy też wciskając go w podłogę.na autostradzie przy śr prędkości 160 km/h nie ma mowy o przekroczeniu 5l/100km. dla porównania passat b5 1.9tdi 101km ciągnie 7.6l/100km, astra 1.4 90km - benzyna 12l/100km- niestety astra nie ma najmniejszych...
~Michał
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Koszty, które trzeba ponosić nie są zbyt wysokie. Ceny części układu hamulcowego, oleju, płynu chłodniczego, zawieszenia, układu zapłonowego i paliwowego nie są duże. Dodatkowo na rynku jest duży dostęp części nowych i używanych. Auto łatwo się samemu naprawia, co jest dla mnie dużym plusem. Wbrew pozorom mając małe pojęcie o mechanice pojazdowej można dzięki temu wiele zaoszczędzić.
~paweł
Sedan 1.6 100KM 74kW
jeżeli chodzi o części zamienne czy ceny - to troche droższe niż do vectry, tańsze niż do fabi lub podobnie. ogólnie - taniocha i jeszcz eraz taniocha. np - wymieniłem rozrząd - komplet, pomę wody, i jaieś tak gumy w zawieszeniu - 320 zł. i to ze średniej półki, ogólnie super dostepnośc i taniutkie, jeżeli chodzi o spalanie to ten silnik jest za mały i pali swoje. w trasie 7,5 - 8,5 l/ w miescie 9 - 10l,
~jarek
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Zmią w mieście ok. 9,5 l/100 km na trasie ok. 7,5 l/100 km. Latem w mieście ok. 8,5 l /100 km na trsie średnio ok. 7 l/100 km. udało mi się zejść do 6,5 l/100 km na trsie latem. Przy prędkości powyżej 110 km/h spalanie znacznie rośnie. Ceny przeglądów nie są szczególnie duże (po przejechaniu 45000 km zapłaciłem 450 zł), co do napraw to samochód jest jeszcze na gwarancji i nic mnie one nie kosztowały.
~kurek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
To moja kolejna juz opinia,wczesniej mialem przebieg 208tys,teraz juz 270tys i wciaz jezdzi tak samo i bez zarzutow.Jestem zdziwiony ze tak prosty VW tak swietnie sobie radzi.Silnik wydaje mi sie nie do zajechania,poci sie jedynie odpowietrzenie skrzyni korbowej i tyle,reszta sucha jak pieprz.Chcemy zmienic na cos nowszego ale az szkoda tej Borki bo wierna jest:).Polecam
~saphero.pl@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Spalanie w mieście 6,5-7 litrów i nie wierzcie nikomu że spali mu mniej, no chyba że będzie pchał to auto. Na trasie jeżdżę tylko na tempomacie (5 bieg 80km/h lub 130km/h) przy pierwszym spalanie to około 5l na 100km przy drugim to około 6l. Ceny napraw są na normalnym poziomie, wymiana klocków to kosz około 100zł, wymiana 2 sprężyn kosztowała mnie około 400zł.
~dan
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
Zawsze mogła być lepsza jak by tylko na wodę jeździł. Jazda mieszana 5,6 l., Trasa udało mi się zejść do 4,6 l. 80-95 km/h. Jazda 170 komputer pokazywał 7,5 l. Maksymalne spalanie zimą -30 stopni spalanie w mieście 8 l. Otrzymane dane przy tankowaniu, komputer przekłamuje. Przegląd VW wymiana oleju, żarówki oś. wewnętrznego, odgrzybienie klimy-(promocja) suma 900 zł.
~Marcin
Sedan 1.8 i T 180KM 132kW
1,8 180 KM, automat, warszawa. 13 litrów gazu i to na fakturę :) czyli niewiele ponad 20 zł za 100km. Taniej się nie da. W trasie nie udało mi się zejść poniżej 10,5 litra ale czasem tracę cierpliwość i muszę przegonić wszystkie 180 KM. Co do kosztów eksploatacji, to jeszcze nic przy samochodzie nie robiłem, jest nieśmiertelny, niezawodny i niezniszczalny.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Bora Sedan
8,6
11,6
~ahwarzecha@op.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
jak na ten rozmiar ,wygode ,zuzycie paliwa jest bardzo male w miescie5.6.na trasie trzeba sie dobrze starac aby spalil ponad 4,6 l na 100km przeglady sa naprawde drogie i od 60000nie jezdze do stacji vw poniewaz sam wymieniam sobie olej ,a w serwsie mechanik powiedzial ze po 90000km trzeba wymienic pask z kółkami rozrzadu i to wszystko ,
Volkswagen Bora Sedan