Lista ocen Volkswagen Bora Sedan (192) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jackol
Sedan 1.6 100KM 74kW
Pierwszą naprawą po zakupie była wymiana skrzyni biegów ponieważ hałasowała powyżej 50km/h niezależnie od biegu. Po spuszczeniu oleju ze skrzyni oczom mym ukazał się metalicznie połyskujący olej oraz jakieś kawałki metalu. Na domiar złego w kole zębatym które znajdowało się nad korkiem spustowym oleju brakowało jednego zęba. Szperając trochę w internecie doczytałem się o... wadzie fabrycznej skrzyń biegów a dokładniej o rozpadających się...
~Marcin
Sedan 1.8 i T 180KM 132kW
Mój pierwszy automat, pierwszy i nie ostatni! Ktoś powinien dostać Nobla za automatyczne skrzynie biegów :) Mam 5 przełożeń i opcję "tip tronic" ale w ogóle się tego nie używa. Nic nie szarpie, zmiana biegów niewyczuwalna, jedynie jak na zewnątrz jest -20 i samochód stoi na świeżym powietrzu, to na początku trochę inaczej pracuje ale to normalne i jak olej się rozgrzeje pracuje fantastycznie. Przebieg ponad 100 tys km i nie zmieniałem jeszcze...
~TheXArczi
Sedan 2.0 115KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń do jej pracy. Jest to klasyczny automat, to też zaledwie 4 biegi rekompensowane są przez hydrokinetyczne sprzęgło (samochód ślizga się po obrotach, co jest naturalne dla tego typu skrzyń) dzięki czemu jazda po mieście jest płynna i bardzo komfortowa, a zmiana biegów ledwo odczuwalna. W dodatku skrzynia reaguje bardzo żywiołowo, to też próba wyprzedzania na trasie, kończy się natychmiastową redukcją, co umożliwia płynnie...
~Michał
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Skrzynia biegów do tej pory nie sprawiała problemów. Przy przebiegu około 120tyś wymieniłem w niej olej na nowy, gdyż miał już swoje lata, więc zrobiłem to żeby zadbać o jej dłuższą eksploatację. Jedyny minus to brak 6 biegu, gdyż przy prędkości 100km/h obroty silnika to 3000, co jest trochę za duże w mojej opinii, ale poza tym nie mam żadnych uwag.
~scaffolder
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
TOOOOO jest mankament wiekszosci Bory I Golfa IV. Fakt iz auto ma przejechane 116 tys mil robi swoje lecz posypalo sie sprzegla oraz kolo zamachowe po wymiane i przejchaniu kilku tys mil znow problem powrocil wiec pozostaje szkrzynia ktora jest dosc droga i trudno dostepna :(((( Dotego dochodza krotkie przelozenia a co za tym idzie inne spalanie
~Wigash
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
bardzo precyzyjna, dość krótki pierwszy i drugi bieg, ale za to trzeci i czwarty bardzo dynamiczny. W polskich warunkach ta pięciobiegowa skrzynia sprawia się świetnie. Jednak wizyta na zagranicznych autostradach spowodowała, że poczułem brak szóstego biegu. Po powrocie do Polski satysfakcja wróciła do normy :)
~Rey_Mysterio
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
Czasem się zacina przy zmianie z dwójki na trójkę, no i żeby włączyć wsteczny to trzeba wcisnąć i przesunąć tak jakby za jedynkę, co jest trochę wkurzające. W dodatku na dwójce to ledwo do 50 pociągnie, bo silnik chce wyskoczyć, ale to diesel w końcu, więc silnik niskoobrotowy.
~lord szaitis mój e-mail: robert.wojska@interia.pl
Sedan 1.6 100KM 74kW
Skrzynia jest w miarę precyzyjna ,fajny krótki drążek zmiany biegów.Ostatnio kilka razy mi dwójkę wybiło w czasie jazdy,nie wiem czemu.Może to oznaka jej końca?Sprzęgło działa bez zarzutów.Skrzynia od spodu nosi oznaki naprawy przez poprzedniego właściciela.
~Fantomasek@aol.com
Sedan 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
Samochod moj posiada automatyczna skrzynie biegow.Jest to duza zaleta poniewaz cala uwaga kierowcy skupia sie na drodze.Skrzynia pracuje bardzo cicho i nie szarpie.Skrzynia posiada 4 biegi , przydalaby sie skrzynia automatyczna od Passata ktora ma 5 biegow.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Bora Sedan
8,6
11,6
~michaczu@tlen.pl
Sedan 1.6 100KM 74kW
wiem ze taka sztuka, ale skrzynia poprostu walnela a w serwisie nie chca wymienic.. a koszta ogromne.. trzeba bylo dac do podrzednego mechanika a i tak jedynka nie wchodzi na zimnej skrzyni:-( ogolnie kiepsko..
Volkswagen Bora Sedan