Lista ocen Volkswagen Bora Sedan (167) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 266 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Układ jezdny bez zarzutów - zawieszenie Volkswagenowskie jest specyficzne i nie każdemu pasuje - jak dla mnie OK. Po kupnie Bary warto w zawieszeniu wymieniać tuleje wahaczy (2 po 2) oraz szpilki i gumy stabilizatora. O ile amortyzatory mają ponad 70% skuteczności możemy zapomnieć o kwestii zawieszenia na kilka lat. Hamulce bardzo dobre -nie polecam tarcz gorszych niż TRW ta samo warto brać tylko markowe klocki. Ciśnieniowa zmiana płynu...
~jarhar
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Do czasu przejechania ok. 15000 nie stwierdziłem by samochód wychylał się na szybko pokonywanych łukach lub by trzeszczało zawieszenie. Objawy te pojawiły się po przejechaniu 19 000 km. Zawieszenie trzeszczy na muldach i podczas chamowania. Przy wchodzeniu w łuk przy prędkości ok. 120 km/h samochód wychyla się. Najbardziej niemiłą niespodzianką jest - w moim egzemplarzu - trzeszcenie zawieszenia po przejechaniu 19000 km. Wcześniej jeździłem...
~russky_carr
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeśli chodzi o prowadzenie, to dosyć komfortowe, dobrze trzyma się drogi. Dosyć niski, nie da się nim zdobyć każdego krawężnika (samochód nie był tuningowany, ani obniżany w ogóle). Nie jestem rajdowcem, ale nie zostaje również w tyle na drodze, jak dla mnie wystarczająco komfortowy. Bardzo dobry promień skrętu i hamulce. Nieraz zdarzyło sie ze 120 do 0 na bardzo krótkim odcinku. Układ hamulcowy nie zawiódł mnie ani razu, ostatnio miałem...
~Marcin
Sedan 1.8 i T 180KM 132kW
Duża moc sprawia, że szybko się rozpędza i czasem robi się trochę niebezpiecznie. Mam kontrolę trakcji, która już nie raz mnie ratowała. Na długich szybkich łukach Zakopianki trochę wynosiło mnie na przeciwległy pas ale to był dzień powszedni :) więc sobie pozwalałem. Przy zachowaniu rozsądnych (nie mylić z ustawowymi) prędkości, nie można mieć zastrzeżeń. To nie jest sportowa "płaszczka" i trzeba zdawać sobie z tego sprawę.
~saphero.pl@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Auto ma bardzo dobry skręt i łatwo jest nim manewrować na parkingach czy ciasnych uliczkach. Na kierownicy nie ma luzów, wspomaganie działa jak należy. Auto posiada bardzo miękkie zawieszenie które mi osobiście nie odpowiada. Przy załadowaniu auta bagażami i pasażerami z tyłu jazda jest strasznie nie przyjemna po polskich drogach. Auto na przy nierównej drodze faluje (dosiada).
~Michał
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Bora trzyma się drogi bardzo dobrze. Mam ją jeszcze na oryginalnym zawieszeniu. Tył trochę wysoko stoi, a przód jest bardzo nisko, więc trzeba uważać na krawężniki, gumy stabilizatora zaczynają popiskiwać, więc pewnie w niedługim czasie zostaną wymienione. Ogólnie autem jeździ się bardzo dobrze, dlatego mogę je polecić.
~TheXArczi
Sedan 2.0 115KM 85kW
Według mnie stworzony jako kompromis między precyzją, a komfortem w taki sposób, aby przypadł do gustu jak największej liczbie konsumentów. Jeśli nie oczekujesz od samochodu precyzji rodem z toru, będziesz zadowolony. Z drugiej strony jeśli chcesz nim podróżować niczym krążownikiem szos, to też nie masz tu za bardzo czego szukać.
~mar456
Sedan 1.6 100KM 74kW
Najpoważniejszą wadą jest za niskie zawieszenie jak na polskie warunki - jazda z kompletem pasażerów na kiepskiej drodze kończyła się haczeniem elementami podwozia. Poza tym poprawnie - dobry promień skrętu i trzymanie na zakrętach. Dobre hamulce.
~gp
Sedan 2.3 VR5 4motion 150KM 110kW
Mój egzemplarz jest wyposażony w napęd 4Motion, co sprawia, że samochód trzyma się drogi, jakby był do niej przyklejony! Poza tym układ kierowniczy jest precyzyjny, wspomaganie kierownicy doskonale dobrane do charakteru samochodu. Nic dodać, nic ująć :-)
~fantomasz@hotmail.com
Sedan 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
dla mnie super poniewaz auto trzyma sie dobrze drogi nawet przy max. predkosciach,auto wyposarzone w system ASR ktory zapobiega boksowaniu kol podczas przyspieszania,mozna ten system wlaczac i wylaczac przyciskiem na desce rozdzielczej,do tego dochodzi ABS
Volkswagen Bora Sedan