Lista ocen Volkswagen Bora Sedan (156) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarhar
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
W zimie samochód nagrzewa się- w zależności od panującej temperatury zewnętrsznej - do temperatury pozwalającej swobodnie prowadzić i nie marznąć po ok. 5 min. Wentylator pracuje bardzo dobrze i w zimie ciepłe powietrze rozprowadzane jest na tyle dobrze, że pasażerowie tylnej kanapy nie marzną nawet przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza (opinia wożonych prze ze mnie pasażerów). W lecie niezbędna jest klimatyzacja. Posiadam model bez...
~Michał
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Auto szybko się nagrzewa w zimę. Moje auto potrzebuje około 3km. Jeżeli chcemy żeby nagrzewał się szybciej możemy zamontować dogrzewacz płynu z wersji TDI lub webasto. Montaż jednego i drugiego jest bardzo prosty jednak w przypadku dogrzewacza może być wymagane dokupienie kilku przejściówek rozmiaru na węże chłodnicze.
~Andrzej -Wałcz
Sedan 1.6 100KM 74kW
Jest dobra .Samochód rozgrzewa sie natychmiast nawet przy bardzo duzych mrozach,odparowanie szyb jest expresowe,podgrzewane siedziska podgrzewaja sie natychmiast po włączeniu.Klima troszkę gorzej -zwłaszcza przy klimie manualnej cięzko ustawić równa temperaturę
~Wigash
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko działa jak należy, nie miałem problemów z parującymi szybami, a klima-tronik działał bardzo dobrze nawet w największe upały w Chorwacji! W standardzie otrzymujemy także ogrzewane lusterka, niestety z wiekiem mogą one ulegać przepaleniu.
~saphero.pl@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Temperatura w aucie dosyć długo się nagrzewa, w zimie jest to czas około 5-6 minut zanim poczujemy przyjemnie ciepły podmuch. Wentylacja dmucha bardzo przyzwoicie. Jeżeli już mamy nagrzany silnik to w 30 sekund można zrobić prawie afrykański klimat w aucie.
~Marcin
Sedan 1.8 i T 180KM 132kW
Klimatyzacja + szyberdach. Nieduże wnętrze i wydajny system. Jak ktoś wie po co jest w samochodzie klimatyzacja, to nie będzie miał problemów z utrzymaniem w samochodzie komfortowej atmosfery. Podgrzewane fotele też znacznie podnoszą komfort użytkowania.
~paweł
Sedan 1.6 100KM 74kW
mam klimatyzacje, - ale jest to taka zwykła więc tak sobie chłodzi, mało korzysrtam bo kiedy włączam to raz że duzo pali to dwa - jeżdzi jakby wagon węgla za soba ciągnął, brakuje mu mocy, zima w porównaniu z ze skoda fabia, czy vectrą - gorzej.
~jarek
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
W zimie nagrzewa się po około 5 - 8 min. Nie mam klimatyzacji co latem, szczególnie przy dużych upałach czyni jazdę nieco bardziej uciążliwą choć wydajność nadmuchu jest bardzo dobra (gdybym kupował obecnie wybrałbym wersję z klimatyzacją).
~deltanin delta-nine@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
w zimie troche dlugo sie nagrzewa. przez jakis czas na wylaczonej klimie parowala mnie przednia szyba. a i w zimie trzeba troche poczekac zanim rozmrozi przednia szybe albo odparuje. to mnie zawsze troche denerwowalo.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Bora Sedan
8,6
11,6
~struś
Sedan 1.9 TDI 115KM 85kW
Według mnie zbyt długo nagrzewa się podczas zimy (termostat sprawny),trzeba posiłkować się podgrzewanymi siedzeniami.Wentylacja b.dobra,jest climatronic,jeżeli nie włączasz ekon to nic nie paruje,nawet w deszczu przy 5-ciu osobach
Volkswagen Bora Sedan