Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy III Kombi

roberts22, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Caddy III Kombi 1.9 TDI 75KM 55kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo fajne hamulce. Dają radę na pusto i pod sporym obciążeniem.
Autko służy mi do pracy. Dziennie robi ok. 100-150km, głównie po mieście. Jestem bardzo zadowolony, po doświadczeniach z C15, T4, Golf 2, Vectra B.
Kultura - ok, moment - ok, na mieście daje radę, bardzo ekonomiczny, na trasie stanowczo za słaby.
Chodzi gładko, spasowana na miasto dla dostawczaka. Ciągnie od dołu i najlepszy zakres dla 5 biegu, to 50-80. Na trasie z doświadczenia zalecam 110-120. Powyżej 130km/h po 10min zalecana przerwa dla ukojenia nerwów.
Prowadzi się pewnie stabilnie. Nie tłucze, nie rzuca. Obciążony delikatnie buja, ale hamulce i zawiasy przewidywalne.
Zasadniczo fajnie. Pierwsze wrażenie jak w autobusie. Mocno przeszkadza słupek B idealnie poszerzony o zagłówek pasażera.
Od razu wiadomo gdzie co jest, jasno i precyzyjnie. Do dzisiaj nie dopasowałem kubka do uchwytu. Najlepiej pasuje SEREK GRANI !!! Mam porównanie z nowym Partnerem - Caddy 100% lepszy.
Ocena niemiarodajna, bo wentylacja z klimą - ok. Natomiast ogrzewanie, to porażka. Silnik powoli się nagrzewa i niechętnie oddaje. Zimą, przy -10st, tragedia.
Stworzona dla kierowcy. Wielka przestrzeń wokół i nad głową.
Dźwięki z kabiny są dopuszczalne (w porównaniu do Partnera, są super), ale silnik mógłby być cichszy.
Pojazd bezawaryjny, trwały. Części w średnim przedziale cenowym, ale trzeba poszukać poza ASO.
Wybuliłem niemało, ale warto było.
W trakcie przebiegu 138tys-158tys padła mi tylko jakaś pompka odbijająca pedał hamulca i żarówka w tylnej lampie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 75KM 55kW [l/100km]

6,2