Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy IV Caddy

Stefan, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI SCR BlueMotion Technology 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen Caddy IV Caddy 2.0 TDI SCR BlueMotion Technology 150KM 110kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik, skrzynia, moc i dynamika.
Inne : Brak
Świetne uniwersalne auto. W pracy wół roboczy, poza nią - comfortowy samochód do przewozu rodziny i na zakupy. Do bagażnija wejdzie wszystko. Kosiarki, rowery, psy, meble i co tylko zechcesz. Jeździłem poprzednikiem (1,9 tdi, 105 km) 12 lat i chwalę trwałość tego samochodu. Miałem dylemat, czy wybrać riftera, berlingo czy combo, ale po wnikliwej analizie wybrałem jednak caddy i nie żałuję.
Możesz jeździć oszczędnie, ale też możesz przycisnąć. Moc jest i to od niskich obrotów. Kultura pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Silnik pracuje cicho w porownaniu do 1.9 tdi. Rewelacja.
Nie mam zastrzeżeń, wysoka kultura pracy.
Dość twardawo, ale to roboczy samochód. Mam fotele w wersji komfort, jest przyjemnie. Caddy zawsze lepiej i stabilniej jedzie załadowany, tak najlepiej 500 kg na pacy. Z tylu są resory.
Fajna modyfikacja wyglądu przodu i tylu. Samochód teraz wygląda bardziej dynamicznie i agresywnie.
Ogromne szyby robią swoje. Słupki nie zasłaniają widoku
Proste i sprawdzone niemieckie rozwiazania. Nic nie drażni, nie rozprasza, nie trzeba niczego szukac. Wszystko na swoim miejscu i w zasięgu ręki. Właśnie to m. in przesadzilo o wyborze samochodu. Patrząc na deski konkurencji nie dobrze mi się robiło.
100 procentów sprawności. Dwustrefowa klima działa rewelacyjnie.
Z przodu dużo miejsca. Mam 1.90 m i 115 kg, mieszcze się bez problemów. Siedziałem w różnych autach, ale w tym czuje się najbardziej pewnie i wygodnie. Fotele są mega, masywne i szerokie. Dla dużych facetów. Miejsce nad głową pod dostatkiem. Z tyłu fotele bez regulacji, na długie trasy dla pasażerów może być męczące.
Jest dużo ciszej niż w poprzedniku. Ale powyzej 120 km/godz slychać szum dużych lusterek bocznych. Reszta bez zarzutu.
Na razie trudno powiedzieć, wszystko śmiga i brak napraw.
Auto jest droższe od konkurencji i to dość sporo. Ake jak wiadomo-tanio jest drogo... Przejechałem plprzednikiem 270 tyś km. Zero problemów z elektroniką, elektryką, silnikiem i skrzynią. Reszta - wymiany eksploatacyjne i naturalne zużycie materiału.
Mam nadzieję ze wzorem poprzednika dotrzyma poziomu.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI SCR BlueMotion Technology 150KM 110kW [l/100km]

6,7
6,1