Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy IV Furgon

Chimejra, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI SCR BMT 102KM 75kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Caddy IV Furgon 2.0 TDI SCR BMT 102KM 75kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Spalanie, spoidziewałem sie rzedu 6,5 do 7 litrów, a tu srednia 5,5, także przy przebiegach rzedu 80-100 tys rok, to oszczednośc jakies 3500-4500 zł rocznie, czyli koszt przegladów albo kilku rat leasingu
Auto proste do pracy, takie jakie powinno być,wszystko na swoim miejscu nie nuży długa jazdą jedyny minus mały zbiornik adblue
silnik 2,0 tdi(102km) w sumie elastyczny, ale koników zamały przy duzym obciązeniu, lepiej by było 120 albo i bogaciej, spalanie jak najbardziej akceptowalne, bo srednia z 25 tysiecy 5,48 litra
Skrzynia ok, precdyzyjna, jedyny minus że VW nie pomyślał o 6 biegu co w dzieisjszych czasach według mnie jest porażka, wtedy naprawde można by osiagnąc rewelacyjne spalanie przy predkościach autostradowych, a tak na 5 człowiek dozyna silnik juz przy 130 km/h
Wszytsko jak najbardziej w porzadku, dobrze sie prowadzi, jest dokładny, jedyna wada że na pusto daje sie we znaki tylnie zawieszenie, także przy pustym aucie trzeba jezdzic ostraoznie na niepewnej powierchni
Bardzo dobra zarówno do przodu jaki do tyłu dzieki duzym lusterkom, łatwiej sie parkuje tym niz zwykła osobówka
jak już wspomniałem wczesniej wszytskie właczniki w kabinie i wszelkie rzeczy s atam gdzie powinny byc w kazdym aucie, wiec człwiek ni emeczy sie głowkowaniem jak cos wąłczyc albo otworzyc, od proste auto, w końcyu vw czyli samochód LUDU
działa, wszytsko proste w obsłudze, nowe auto to i dizła szybko i sprawnie, klima chłodzi bardzo szybko nawet jak na dworzu 30 na plusie, grza cnie iwme jak szybko bo pierwsza zima przed nami, jedyny minus to brak dokąłdnego doszczelnienia przegrody miedzy kabina pasażerska a przestzrenia ładunkową, ale chyba to nie jest wielki problem
miejsca w srodku jest naprawde duzo i można poczuć sie swobodnie, jednak ilośc schoków i miejsc na rózne ****rele jest mizerna, w drzwiach małe schowki, srodkowy panel skromniutki, schowek pasazera pomiesci co najwyzej kalnedarz,a jest klimatyzowany, pólka na głowami smiesznie mała
Wyciszenie na poziomie akcpetowalnym, przy noarlanej jedzie jest ok, przy szybszej już głosno, a przy jedzie poziwrówkach denrwuje odgłos uderzajcych kamieni o podwozie dobiegajace z przestrzeni ładunkowej, ogólnie jest dobrze
Jężdżę moim Caddy od maja tego roku, przejechałem nim 25 tysiecy kilometrów, kupiony jako powystawowy z salonu VW z przebiegiem 7 obecnie 32 tys, jak dla mnie auto idelane do codziennej pracy, zawsze załadowany około 500 kg, moim zdaniem na pusto pali tyle samo albo nie wiele mniej, do rozliczania kosztów paliwa oraz wszelkich innych wydatków uzywam Apki FUELIO, która naprawde ułatwia życie, bo liczy wszytsko za człowieka, jedyny minus to za mały według mnie zbiornik AdBlue bo zaledwie 7 ltrów, kończacy sie akurat w miejscu gdzie stacji z dystrubutorem brak, zaznaczę jeszcze że jeżdze głównie poza miastem ale z czestymi przystankami, co 2-3 h na 1h wiec auto czesto odpalane jak już wystygnie, tankowanie tylko stacja z orłem
Samochód w takiej wersji to wydtaek około 72000 zł, wiec cłakiem sporo, jak na dostawczaka w porównaniu do cytryn czy peugeotów, ale vw juz po pierwszej jezdzie wyjasni nam dlaczego, lepsze zawiesznie, lepsza ergonimoia ni emeczy jazda, no i tylne zawieszenie-ile nie nakładziesz koło sie nie schowa,przeglady drogawe bo pierwszy to koszt 1000 zł za nie wiadomo co, olej filtry sraty taty gwarancja mobilnosci, 3 h trzymaja auto, takze cos za cos, ale podsumowujac i takwole VW od innych dostawczaków
Do tej pory nic
Do tej pory nic