Lista ocen Volkswagen Caravelle T3 (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~banan
Transporter 1.6 D 50KM 37kW
Ciężko czasem chodzi. Drążek jak w ikarusie. No... ale to wymysł sprzed ponad 20 lat. 4 biegowa skrzynia pozwala rozpędzić pudło do niewiele ponad 100 km/h (osiągalne po jakichś 20 minutach rozpędzania:)) Niektórzy zmieniają na 5-cio biegową, ale jak słyszałem, wielu po jakimś czasie żałowało takiej zmiany.
~lukassssss_zz
Transporter 1.6 D 50KM 37kW
tu trzeba się nauczyć zmieniać biegi w pierwszym dniu posiadania tego pojazdu to się musiał je naczyć zmieniać , teraz to jednym paluszkiem i wchodzą jak w nowym, aucie (dla nerwowych ----> troszkę wyczucia )
~Ob
Caravelle Minivan 1.6 TD 70KM 51kW
Sama skrzynia pracuje fajnie. Mechanizm zmiany biegów wymaga studiów. W pierwszym kontakcie po około pół godziny ćwiczeń udaje się wrzucić jedynkę. Po nabranium wprawy da się z tym żyć.
~saper
Transporter 1.6 D 50KM 37kW
ostatnio wymieniłem skrzynie IV 1000zł poprzednia też była IV ale ta nowa jest o niebo lepsza -ma dłuższe przełożenia idzie jak burza.nalęzy uważać na wycieki ze skrzyni bo inaczej.... tylko wymiana
~eR
Caravelle Minivan 2.0 95KM 70kW
Działa i to uważam za jej główną zaletę. Początkowo może się komuś wydawać, że biegi wchodzą jak w starym Autosanie H-9, ale wbrew pozorom wszystko chodzi dość dokładnie.
~Kuracz
Transporter 1.6 D 50KM 37kW
Troche wajche mam nieprecyzyjna(jedynka ze wstecznym sie placze co przyprawia czasem kierowcow co stoja za mna na swiatlach o dreszczyk emocji),ale dziala dobrze.
~johny
Transporter 2.0 112KM 82kW
skrzynia JPP 5-biegowa mocna przy starcie 1 i 2, 3-elastyczna i dluga 4-norma 5!!!bardzo przydatna na trasie... lozyska oraz DYFERENCJAL bardzo delikatne
~Użytkownik T2 od 8 lat.
Transporter 1.6 D 50KM 37kW
czterobiegowa skrzynia sprawuje się bez zarzutów. Co prawda nie zaszkodziłby 5 bieg ale przy tym silniku nadawałby sie do jazdy wyłącznie lekko obiążonym autem.
~Franko
Transporter 1.6 D 50KM 37kW
bardzo elastyczny,4ka bez problemu przy 50-60 km/h,jeździłem 2.0 z taką skrzynią ... jeździ się super,4ka przy 50 km/h i bez problemu ciągnie nawet jak jest załadowany
~Krzysztof (atim22@o2.pl)
Transporter 1.6 TD 70KM 51kW
Mam szybką "czwórkę" od benzyniaka, 120 w trasie bez problemu, standartowa skrzynia zbyt wolna. Zmiana biegów trochę "haczy", pewnie kwestia przebiegu i zużycia.