Lista ocen Volkswagen Caravelle T4 Transporter (135) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piasek
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Trochę długie skoki wajchy, mało wygodne korzystanie z niej, duże łatwiej byłoby gdyby wystawała z pulpitu jak w Vito i podobnych. W Wersji skrzyniowej bardzo krótkie przełożenia. Bez problemu radzi sobie z dźwiganiem ładunków i bardzo dynamicznie przyspiesza jednakże okupione jest to wyższymi niż w pozostałych modelach obrotami pracującego silnika i niską v-max wynoszącą zaledwie 140km/h. Nie jest to zdecydowanie skrzynia na autostrady a do...
~Mateusz
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Tragedia...Na postoju na luzie z puszconym pedałem sprzęgła skrzynia chałasuje głośniej niż silnik...Poprostu masakra...Odkręcają sie wewnętrzne przegłuby co powoduje dziury w skrzyni biegów a co za tym idzie wymiana skrzyni biegów...co nie jest zbyt miłą pracą(ps.jestem mechanikem samochodowym) ogulnie biegi i sprzegło pracuje bez zażutów...ale mam tyle kłopotów z tą skrzynią ze aż sie odechciewa....
~PABLLO
Transporter 2.4 D 75KM 55kW
doskonała po przejechaniu 450tys km!! mojej jazdy wypadła dosłownie zaczęło się od wstecznego ale po 100km przyzwyczaiłem się do jego braku za jakieś 3tys km straciłem 5 na 4 zrobiłem kolejne 2 tys później została już tylko 2 na niej wróciłem do domu 800km nigdy do niej nie zaglądałem!!!!!!!! JESTEM PEWIEN ZE ŻADNA INNA MARKA TEGO NIE POTRAFI
~Piotr
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Posiadam skrzynie od ciężarowej wersji. Pierwsze dwa przełożenia są przez to niestety dość krótkie. Na trzecim biegu spokojnie można jeździć w zakresie 15-60 km/h, czwarty bieg 30-80 km/h, piątka ciągnie już od 45 km/h. Skrzynia biegów jest bezobsługowa, trzeba jedynie pamiętać o regularnym smarowaniu mechanizmu wybieraków.
~Paweł
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Biegi wchodzą bez większych oporów. Co do trwałości się nie wypowiem bo była w remoncie jak wyrwało z niej półoś z całą gniazdem z obudowy. Ostatnio mechanik podczas wymiany klocków wlał około 2 litry oleju do niej bo brakowało. Więc nawet bez oleju chodzi dobrze
~miki-gliwice
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
A własciwie bardzo dobrze!!!! Jedyny mankament to taki ,że gdy wrzucam wsteczny to często lubią mi "zaspiewać zębatki.." efekt "nieuspokojonego biegu jałowego" Żadnych innych problemów ze skrzynią nie miałem i nie mam...nawet nie wiem czy tu można zniszczyć tarcze sprzegła????
~Praktyk
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Olej w skrzyni biegów wymieniany co 30tys.km. Po 800tys.km. w trakcie jazdy pękł sworzeń piątego biegu jeden z elementów uszkodził obudowę. Wymiana skrzyni na nową używaną. Sprzęgło wymiana po 400tys.km. (zlekceważyłem przez dwa dni jazdy pisk łożyska).
~VWajnert
Transporter 2.4 D 75KM 55kW
Automat - doskonale :) Automat - tragedia .... Doskonale - bezawaryjny przy wymianie oleju i filtrów.. no i ta wygoda. Tragedia - za krótkie ostatnie przełożenie - skrzynia raczej do benzyniaka a nie do diesla przy 100 km/h ma dobre 3 tyś obrotów.
~Marek
Transporter 2.5 110KM 81kW
Skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana i dobrze sie sprawdza podczas codziennego użytkowania jednak kiedy chcemy wykorzystać w pełni osiągi auta i po sportowemu zmieniać przełożenia to możemy mieć problemy ze znalezieniem poszczególengo biegu ;)

Volkswagen Caravelle T4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~van driver
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Czasem ciężko wchodzi jedynka, do wstecznego trzeba się przyzwyczaić, żeby wrzucić piątkę trzeba się nachylić do przodu (mimo, że mam 180cm wzrostu) ale jest tak samo trwała jak wszystkie inne części tego samochodu.
Volkswagen Caravelle T4 Transporter