Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T4 Transporter

lolo38, 19 lat temu
Silnik 2.5 TDI 102KM 75kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Caravelle T4 Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Zawsze mu ufam bez względu na to gdzie ajde i naarzie udaje sie wspólna współpraca . jak byłem na badaniu z ciekawości ciśnienia w cylindrach to mechanik powiedzial ze teoretycznie wygląda to na połowe żywotnosc tego silnika . a Jeżdże nim czasami ponad 170km / h na autostradach i chula .I z góry zaznaczam że to nie jest Max tego auta. Juz nie jeden z górnej pólki się zdziwił na stracie . Ostatnio ścigałem sie z sprinterem ( włoch ) 2.9 i na odcinku 380 km (wszystko autostrada) , niestety kolega Makaron odpadł z gry choc naprawde był to godny rywal . a poza tym wiele by jesczze pisać.
Ma kopyto i jak na ten przebieg rewelacja . Ma przejchane 1014690km I sie siliniczek trzyma ..( jak wypełniałem tą opinie nie było takiego przebiegu jaki mam w rzeczywistości a jakis musiałem zaznaczyć ale informuje że 499000 jest nieprawdziwe) I że zrobił ponad milion i sie siliniczek trzyma .
Lekko Zgrzyta 2i 3 . Troche Głosna praca 5-tki.Ale czego tu wymagać. Olej w skrzyni biegów nie ruszany od nowości.
Jak na te kilometry super. Moze dlatego że duzo jeździ za garnicą ale cóż. Cookolwiek robione przy zawieszenu dopiero przy 430000 km
Padły tylne wycieraczki jakis rok temu nie wiem czemu serwis też nie wie i chcieli mi z tego powodu rozbierać samochód - ale dziękuje.
Klima jesczze chula także to i tak chyba dobrze . A poza tym jeżdże zawsze na krótko ubrany i nigdy nie nażekałem na temperature a raczej pokrętło nie dochodziło do Max w ogrzewaniu ( no chyba że zaraz po uruchomieniu silinika). a chłodu z klimy w lecie nie brakuje.
Trudno o tym mówic gdyz samochód spełania rózne funkcje . Ja jako kierowca nie narzekam mam dla siebie wystarczająco miejsca choć nie jestem mały ani cąłkiem szcupły.
PO około 600000 km głosniejszy klekot silnika ( ale czemu się tu dziwić ) juz praca nie była tak miła dla ucha jak przy odbiorze nowego:) . A w kabinie słychać i czuć że diesel ale poza tym wszystyko ok .
Hmmm paliwo więc:miasto 11l /100 km , trasa jak na pusto nawet pniżej 7 a przy full załadunku max 10 . Trudno mówic o serwisie w którym nie bywam . Mam zaufanego mechanika kocha diesle tego typu. Czasami rzadko bywam a czasami czesto .
Bdb. Raz kupujesz i płacisz słono ale ogromne zadowolenie i niezawodność . czsami się dziwie że jeździ i juz ostatnio po raz kolejny w moim zyciu jak zrobiem na nim 6500 km w tygodniu przy wolnej niedzieli zbrzydł mi a ja jemu nie :) Prawdziwy przyjaciel :) .
bywa czasami że trzeba cos wymienic . Jeżeli chodzi o niezawodnośc to oceniam na 6+.
Ani jednej . Nawet peknieta uszczelka pod głowicą dała mi dojechać 500 km do swojego mechanika . Prawde mówiac to ujezdzałem już troche busów i z tego jestem najbardziej zadowolony. Mojemu kuplowi z firmy alterneto w oplu vivaro padly diody po 480000( oczywiście przy wczesniejszych wymianach łozysk w nim itp ).Mi (prócz łozysk i regulatora ) padł jak miał na liczniku jak dziś pamiętam 880000 to prawie 2 razy więcej zaznaczam że to jest oryginalny alternator. i nic poza tym w nim nie robiłem prócz paska . :) Pompa wodna wymieniona przy 500000. Popmpa wtrsykowa pierwsza regulacja po 380000 nastepn a przy 740000 zas regeneracja 980000.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 102KM 75kW [l/100km]

8,7