Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T4 Transporter

dakkkkk, 11 lat temu
Silnik 2.5 TDI 88KM 65kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Caravelle T4 Transporter 2.5 TDI 88KM 65kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Mam go już trochę i z każdym dniem zaskakuje mnie coraz bardziej oczywiście pozytywnie.
Miałem w swoim życiu bardzo dużo samochodów, bardzo dużo jezdze i jak dla mnie T4 to jedyny słuszny sprzęt którego jest pewien na 100%. Wiem że jak teraz wsiądę do niego to zawiezie mnie 1000 czy 2000km bez żadnych niespodzianek dlatego z czystym sumieniem polecam. Mógłbym sobie kupić nowszy może i ładniejszy i bardziej \"cool\" pozostaje tylko pytanie po co...T4 równa się prostota i niezawodność gdzie w nowszych autach niestety tego nie ma.
Silnik pracuje jak zegarek, nie trzeba radia bo silnik jest jak muzyka. Przy odpowiednim traktowaniu (oleje, filtry co 10tys km itd )jest bezawaryjny. Mimo tylko 88koni jest mocny i spokojnie sobie radzi w mieście jak i na trasie.
Precyzyjna bez zastrzeżeń, biegi mogły by byc troche dłuższe ale w końcu to nie wyścigówka i ogólnie jest ok. Na autostradzie można jechać spokojnie 120km/h i jest cicho w kabinie.
Miękki, komfortowy.
Siedzisz jak na tronie ponad wszystkimi, no prawie wszystkimi (ciężarówki) Widać wszystko bardzo dobrze w każdą stronę.
Jak w VW wszystko na swoim miejscu, prosto i elegancko bez fajerwerków ale według mnie tak jest najlepiej.
Nie mam klimy, mimo iż upałów u nas jak na lekarstwo przydała by się ale mimo wszystko da się wytrzymać.
Rewelacja jak w autobusie, wszechstronny i mega uniwersalny.
Co prawda nie jest tak cicho jak w benzynowej E klasie ale jak na auto tego typu jest w porządku.
Kolejna zaleta. Nie ładuje dużo, większość na pusto auto w mieście pali mi ok 7-8 w zalezności jak się przyciśnie można spokojnie 7 i można 8 na trasie schodzi poniżej 7 oczywiście jak nie szalejemy, jak na auto takich gabarytów i niezapominając o pojemności 2,5 wynik jest bardzo dobry. Byle jakie osobówki palą tyle samo i dużo więcej. Części ogólnie tanie co do dostępności jest wszystko.
Tani w zakupie nie jest. Oczywiście nie mówimy tu o wyjezdzonych, zamęczonych egzemplarzach bo takich jest dużo z przebiegami ho 600tys km i więcej, mimo iż na liczniku 180tys km ale to juz inny temat. Za ładny egzemplarz trzeba zapłacić trochę wiecej, trochę zainwestować w pakiet startowy typu rozrząd itd. i pozniej pozostaje nam tylko bezstresowa jazda na lata.
Nie ma sobie równych. Wszystkie Vita i inne włoskie i francuskie wynalazki mogą się schować i przy T4 są po prostu tandetnymi zabawkami. Dobrze traktowany jest bezawaryjny.
Niema tematu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 88KM 65kW [l/100km]