Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T5 T5 Multivan

mickey, 11 lat temu
Silnik 2.5 TDI 174KM 128kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Caravelle T5 T5 Multivan 2.5 TDI 174KM 128kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : webasto zimą bo wcześniej nie miałe. Aha i jeszcze ładnie podświetlone zegary.
Tutaj nasuwa się nauczka i rada: To ni jest auto jakie byle który mechanik potrafi zrobiż. Warto odwiedzać osobyktóre o T5 mają pojęcie, bo czasem delikatna ingerencja partacza może w przyszłości narobić szkód... To samo dotyczy syetmatyczności przeglądów: klima, oleje, tutaj nie warto oszczędzać. Olej leję tylko VW longlife i śmiga jak burza. Trzeba pamiętac o konserwacji wieloklinu na półosi wchodzącego do skrzyni - oryginalny jest za krótki i się może ukręcić. Generalnie ja jestem autem zachwycony. Następny to już może byłby T6 bo lifting T5 wiele nie wniósł. Samochód jest zdecydowanie wielozadaniowy.Ma design powiedziałbym ponadczasowy. W porównaniu z takim VITO to bezawaryjnością bije merca na głowę.
Silny elastyczny silnik - rzadko pracuje w b.wysokim zakresie obrotów. Warto podkręcić do 200 KM. Wtedy to już naprawdę lata jak autostradowy prom.
Skrzynia 6-biegowa mi akurat pasuje. 5-biegowa to troche mało było... Trzeba delikatnie traktować - żadnego szarpania. warto co jakiś czas zrzucić olej.
auto bardzo dobrze trzyma się drogi. nie buja na boki ale na pewno pomagają tutaj fotele. Kiedyś wpadłem w poślizg to nawet nie poczułem ESP, ASR się włączył i auto pojechało prosto zamiast w prawo.Inaczej nie wiem co by było bo lekkie to to nie jest.
tak naprawde auto robi się duże po wywaleniu siedzeń, któe co swoje ważą. Kanapa to 2 fotele będzie z 3/4 tony jak nic :)
jest klima 3 strefowa webasto czyli wszystko tylko trza jeszcze umieć to obsłużyć bo ja nigdy nie mam czasu przeczytać instrukcji webasto. Warto pamiętać o częstej wymianie foltra przeciwpyłkowego, ale to norma w klimatroniku.
wszystko zależy od ...nogi, powiedziałbym. Auto warto dobrze rozgrzac przed dynamiczną jazdą. Jak na diesla przystało - w trasie spala tyle co mał osobówka. Ja potrafię busem spalić tyle co ona spala clio ! Gorzej w korkach w wawie ale to raczej auto na wypady, chyba że na transport dużych gabarytów.
Nowy to trochę drogo. ale używka 10 -letnia to już przyzwoite pieniądze. Auta robię duże przebiegi. Może nie tyle co T4 (znajomy zrobił 1200 000) ale ojciec ma w firmie caravelkę T5 co nakręciła prawie 700 000. Ale tyle to nie wiem czy mój boenig wykręci ;P
najdroższa była awaria klimy, ale to dlatego że wcześniej jakies ciecie robiły i mi bajzel w instalacji pozostał. Potem spięcie i padł zarówno komputer jak i sterowniki. Tutaj nasuwa się nauczka i rada: To ni jest auto jakie byle który mechanik potrafi zrobiż. Warto odwiedzać osobyktóre o T5 mają pojęcie, bo czasem delikatna ingerencja partacza może w przyszłości narobić szkód... To samo dotyczy syetmatyczności przeglądów: klima, oleje, tutaj nie warto oszczędzać. Olej leję tylko VW longlife

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 174KM 128kW [l/100km]

6,8