Lista ocen Volkswagen Crafter (22) - Silnik

~Krzysztof
Furgon długi rozstaw osi 2.5 TDI 136KM 100kW
Witam. Chcę się podzielić informacjami na temat tego samochodu ponieważ model ten ma naprawdę dwa oblicza. Z jednej strony jest wygodny, komfortowy, bardzo przyjazny kierowcy a z drugiej strony przy dłuższej eksploatacji robi się mocno kosztochłonny dla właściciela. Mamy trzy takie samochody w firmie, wszystkie kupione jako nowe w salonie VW. Teraz robię wpis o najstarszym z 2007 roku -pierwszym Crafterze w naszej firmie. Silnik pracuje...
~Marcin
Furgon długi rozstaw osi 2.5 TDI 109KM 80kW
2.0 tdi zassane żywcem z osobówki, to kiepski pomysł. Generalnie silnik za słaby do budy L3H2, a w dodatku bardzo "delikatny" tzw. zbudowany w budżetowy sposób przez co szybko się zużywa i najnormalniej w świecie się psuje.... nawet umiejscowienie filtr oleju nie zmienili, np w pasacie jest ok z boku jednostki a w Crafterze od strony ściany grodziowej, mniej więcej w połowie wysokości silnika. Żeby wymienić filtr oleju trzeba zdemontować kilka...
~Zygi007@poczta.onet.pl
Kombi 2.5 TDI 164KM 121kW
Ponieważ jest to wersja max. czyli 164KM no to auto jest zrywne w mieście dzięki krótkim biegom, zwłaszcza powyzej 2500 tys obrotow, ale na trasie powyzej 120km/h już nie tak bardzo jak by się można spodziewać po mocy - Traffic 100km którego nadal mamy wolniej ale osiaga wieksza V-max - mam nadzieje że jak auto się dotrze będzie lepiej ! Wina leży 1) duża masa, 2) duzy opur powietrza, 3) tylni napęd, 4) system common rail - bardziej łągodny...
~Kierowca po 1,1 mln km
Furgon średni rozstaw osi 2.5 TDI 136KM 100kW
W opcji wyboru brak silnika 2.0 136 KM???????. Taki mam. Silnik to PORAZKA. Pusty jeszcze ok. Gdy załaduje 1,5 T ręki nie zdejmuje z lewarka zmiany biegów. Silnik poniżej 2000 obrotów nie istnieje. Obiecywane spalanie 7.5 l to fikcja marketingowa, realnie 9,5l. Wcześniej jeżdziłem Transitem 2,4 140KM i czyłem moc. Craftera 2.0 TDI 136 KM zdecydowanie odradzam tylko najmocniejsza wersja.
~Mazi
Kombi 2.5 TDI 136KM 100kW
Jestem bardzo zadowolony, nie ma wielkich problemów z rozpędzeniem samochodu i jest bardzo elastyczny, przebieg 160 tys, km i nie ma znaku, jak to w nowych konstrukcjach potrafi spalić 2 litry oleju na wymiane (wg wskazań komputera co ok 45 tys. km)
~drozdzik
Kombi 2.5 TDI 136KM 100kW
Co prawda mój Crafter posiada zaledwie 136KM ale daje rade i co najważniejsze jest to sprawdzony, stary i poczciwy tdi, któremu zmienili rodzaj wtrysku na common rail i dołożyli filtr cząstek stałych - cóż, kosztowna ekologia
~Szymion
Furgon długi rozstaw osi 2.5 TDI 164KM 121kW
sinik po 110 tyś. powiedział stop krzywki .pompa waku i turbina jedna na gwar. druga już nie. koła się rozsypały przy rozrządzie , naprawa koszty 7000 w aso i dalej po miesiącu klekot masakra
~Felicjaneusz
Furgon średni rozstaw osi 2.5 TDI 136KM 100kW
Silnik mam 2.0 tDI a nie 2.5 bo nie ma mozliwosci wyboru 2.0. Silnik za maly i za slaby do tego auta ale za to spokojnie miesci sie w 11 litrach przy spokojnej jezdzie. Bezawaryjny a ma juz 22 tys.km!!!
~SZOFER
Skrzyniowy pojedyncza kabina długi rozstaw osi 2.5 TDI 109KM 80kW
JESLI CHODZI O OSIĄGI REWELACIJ NIE MA KONTENER WYS 2.2M ALE SOBIE RADZI PRZY 3T ŁADUNKU PRACA SILNIKA GDY ZIMNY TROCHĘ GŁOSNIEJSZY PO ROZGRZANIU CICHO DODAM ŻE TO WERSJA 50
~C-matix
Furgon długi rozstaw osi przedłużony zwis 2.5 TDI 136KM 100kW
Silniczek ok, ale przy przełożeniu głownym dyfra 4,32 i skrzyni 6 biegów trasa ok ale miasto jest troszki mieszania i za krótka jedynka
Volkswagen Crafter