Lista ocen Volkswagen Golf III (788) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1037 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Wyciszenie określam na przeciętne z jednego powodu.W moim GOLFIE jest silnik 1.9 TDI czyli diesel z wtryskiem bezpośrednim który ma bardzo wysokie ciśnienie wtryskiwanego paliwa przez co silnik jest głośniejszy od tradycyjnego starego diesla i dość twardo pracuje.O ile mnie to nie przeszkadza bo lubię pracę diesla o tyle ktoś wyczulony na hałas może miec powody do narzekań.Szum owiewającego powietrza w znacznej mierze zależy od opon jakie mamy...
~Punix immrtl
Kombi 1.8 75KM 55kW
Bardzo bardzo dobre. Nie wiem dlaczego wcześniej pisali o słabym wyciszeniu. Może to zaleta jedynie mojego egzemplarza. Po kupnie od pierwszego właściciela silnik było słychac jedynie od prędkości 120km/h. Przy spokojnej jeździe na trasie przy prędkości 120km/h i 3000 obrotów, jestem skłonny porównywac go do accorda V generacji. Teraz po przejechaniu 40 000km tłumik zaczyna dawac się we znaki, jednak nawet z skorodowanym tłumikiem nie jest...
~XMisz
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Plastikowe listwy na slupkach jakby specjalnie sa zbudowane w tak złośliwy sposob, zeby w srodku bylo slychac swiszczenie wiatru już przy 100km/h - chyba nie dało się gorzej tego zrobić. Wyciszenie potężnego (gabarytowo i dzwiękowo :P ) silnika też pozostawia bardzo wiele do życzenia. Przed totalnie zla opinia auto ratuje dosc dobre wyciszenie zawieszenia co na naszych wspaniałych drogach nie jest bez znaczenia.
~voitec
Hatchback 1.4 60KM 44kW
No i tu ma troszkę zastrzeżeń... Miejsce na matę wyciszającą jest, ale oczywiście jej samej nie uświadczysz - wystepuje tylko w dieslach. Pojemność 1.4 powinna cechować się raczej cichszą pracą (porównując do Carismy, 1997, poj. 1.6 16V, 103KM jest po prostu bardzo głośny!). Przy wysokich obrotach na pewno nie będziemy sie zastanawiać czy silnik pracuje - wiedzą o tym w promieniu 2 km:-)
~Kubis
Hatchback 1.8 90KM 66kW
powyzej 100km/h swiszczalo ale juz poprawilem fabryke przy okazji montazu lusterek od bmw m-look na laczeniu lusterka - drzwi - i plastik od srodka drzwi wypelniamy pianka lub wata wygluzajaca polowe ciszej druga polowa nie do zrobienia to szyberdach w pozycji zamknietej ale gdy zasuniemy czesc podsufitki to jest dobrze - silnik tylko slychac przy sportowej jezdzie - mankament co 40tys to lozyska
~Mariusz
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Było dobre.ponieważ zastąpiłem je nowym ze względu na nowe Car Audio. Tylko małym mankamentem jest odklejanie się materiału wykończeniowego do podsufitki ale tylko w zaniedbanych wersjach a po za tym wydaje mi się że jak na samochód w tej klasie i z takim upływem lat nadal ma świetne wyciszenie, co nawet mogę powiedzieć że auta z wyższych półek nie są tak wyciszone.
~Filip
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Do 100 km/h jest jak w aucie wyższej klasy dalej do 160 km/h jest cicho, powyżej tej prędkości już trochę słychać opływające powietrze. Aby wyeliminować wszelkie wibracje różnych elementów np. plastikowa obudowa filtra powietrza dotyka elementów metalowych karoserii i to powoduje nieprzyjemne odgłosy, trzeba podłożyć gumowe elementy - wszyscy moi znajomi tak zrobili i mają cicho.
~ZPT_VR6_R
Hatchback 2.8 VR6 174KM 128kW
Nie jest to nowe auto i idealnie wyciszone nie jest. Nie mozna jednak sie w nim zmeczyc z powodow akustycznych. To co slychac to: rewelacyjny silnik, czasami jakies lozyska itp. wtedy, kiedy kwalifikuja sie do wymiany, calkiem sprawne zabudowane radio, bywa ze jakis panel plastikowy skrzypnie ale nie jest to nagminne. Ogolnie mozna rozmawiac spokojnie przy 50km/h jak i przy 200.
~fordziu_mk3
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie ma tragedii. Mimo silnika, który do cichych nie należy, da się jechać. Uszy nie cierpią. Z wnętrza nie dobiegają żadne niepożądane odgłosy, nic nie trzeszczy ani nie skrzypi. Całość jest porządnie zmontowana. Myślę, że w tej cenie jest dobrze, nie ma co narzekać, nie jest to przecież limuzyna tylko podstarzałe auto klasy kompaktowej.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III
5,9
10,1
~MateuszK
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
W kwestii wyciszenia niestety nie mogę dać więcej niż 3. W dużej mierze wynika to ze względu na silnik diesla, który praktycznie zawsze słychać w środku (w zasadzie ja to lubię, ale wiem, że jest dużo osób, które wolą jednak ciszę). Głośno zaczyna być też powyżej 120km/h, ale że rzadko zdarzało mi się jeździć szybciej, to nie narzekałem nigdy w tej kwestii.