Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Cabrio

Sławek K - GG925349, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Cabrio 1.6 i 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Inne : bardzo dużo dobrze przemyślanych rozwiązań we wnętrzu pojazdu i nie tylko - dodam że{ mam najbogatszą wersię wyposarzenia }
Zawieszenie : szybko psujące się silentbloki zawieszenia
Przeniesienie napędu : rozlatująca się skrzynia biegu
takie sobie wozidło dla mało wymagajacych i dla których istotny jest znaczek na masce
prosty w obsłudze i tyle, dobry dostęp do podzespołów i mało elementów pod maską co zmniejsza ryzyko awarii [przeciętniak] mógłby palić ciut mniej
oj z tymi skrzyniami im młodsze auto tym gorzej moja pracuje nie na miare VW - jest cicha ale chaczą biegi
jest przeciętny , szybko zużywają się silent bloki z tyłu i z przodu co objawia się myszkowaniem po drodze a szczególnie w koleinach.
dla mnie oki
ergonomia super dla mnie bomba i tylko to jest w nim ponad przeciętne
normalna, porostu działa
podoba mi się wnętrze i jast szerszy w środku powiedzmy od astry II a co za tym idzie wygodny[ dobrze się w nim czuje, a to dla mnie najistotniejsze]
Od 130km/h juz zaczyna byc głośnawy choć nie mogę powiedzieć że już męczący na długich trasach:)
przystępne spalanie ale mógłby być lepszy
no co do tej niezawodności to wyrodził się z grupy VW w stosunku do poprzednich modeli nie ma szans [to już nie ten sam VW] poprostu przeciętniak za nie małe pieniądze.
poważnych usterek nie miałem i nigdy nie zawiódł mnie na trasie . ale wymieniłem już nity w skrzyni na śróby żeby zapobiec katastrofie która czy prędzej czy później zawsze następuje w modelach benzynowych - dotyczy to VW i audi jaki skody i seata -- kpina ze strony producenta udaje że problemu niema bo poco ponieść koszty ewentualnej akcji wymiany

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 100KM 74kW [l/100km]

7,8