Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

mich, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dobra blacha brak korozji, dobre hamulce, jakość wykonania wnętrza
Silnik : Spalanie oleju 0.7 lita na 1000 kilometrów. Pierścienie do wymiany
Przeniesienie napędu : Uszkodzona skrzynia biegów - zerwane nity
Zawieszenie : Wybite gumy stabilizatora
Samochód w kolorze czarna perła bardzo ładnie się prezentuje, dobre zawieszenie , solidna karoseria odporna na korozje.Duży komfort podrużowania. Czysty samochód zwraca uwagę na ulicy. Jednak pod względem usterkowości jest fatalnie. Bardzo poważne awarie które nie miały prawa się pojawić przy przebiegu 190 tysięcy. Jakość VW to mit bardzo zawiodłem się na tym samochodzie i tej marce.Samochód z oryginalnym przebiegem i bez przeszłości wypadkowej nie powinien się tak sprawować. Skarbonka,zawsze się coś psuło. Pozbyłem się szrota kupiłem Toyote Corolle i póki co nie mam żadnych problemów.
Silnik 1.4 w tym samochodzie do miasta się jeszcze nadaje,lecz na trasie spisuje się kiepsko.Zbyt słaby w stosunku do masy auta,dla spokojnego kierowcy może być. Niestety w moim przypadku uległ awarii ( spalanie oleju). Można powiedzieć że wszedł w tryb hybrydowy benzyna + olej:)
Skrzynia biegów całkiem ładnie pracuje czasami chaczy 2 bieg. Ogólnie praca skrzyni mi się podobała (bardzo płynne wchodzenie biegów). Gdy by nie to, że się zepsuła dał bym ocenę dobrą a tak muszę wystawić ocenę mierną .
Układ jezdny bardzo przyjemny, auto stabilnie siedzi na drodze, Bardzo przyjemnie się prowadzi ten samochód. Zawieszenie jest wporządku u mnie 2 razy wybiły się gumy stabilizatora (strasznie głośno stukało zawieszenie na nierównościach) ale łatwo i tanio to można naprawić więc nie ma tragedii. Bardzo dobre hamulce
Widoczność bardzo dobra,nie mam zastrzeżeń.
Ergonomia jest OK wszystko na miejscu nie ma z niczym problemu.
Ogrzewanie dobre, klima dobrze działa gdy działa:) U mnie wystąpiła mała nieszczelność w układzie klimy naprawa z nabiciem 200pln.
Miałem wersje 3d z przodu sporo miejsca i komfortowo. Z tyłu miejsca nie za wiele.
Wyciszenie przynaje całkiem dobre, jak na tą klasę samochodu.
Zużycie paliwa u mnie bardzo spokojna jazda w mieście 7-7.5l/ trasa 6.5 - 7l
Cena za wysoka w stosunku do jakości samochodu.
-Zepsuty panel od elektrycznego sterowania lusterkami -gumy stabilizatora -uszkodzony spryskiwacz tylenj szyby -zepsucie się mechanizmu otwarcia klapy wlewu paliwa ( peknięcie plastikowego elementu przy lince) - zwarcia instalacji elektrycznej ślady rdzy na stykach ( przy zmianie żarówek lampa tylnia nie chciała działać, ale się naprawiło po kilku próbach )
Tragedia: -Uszkodzony silnik- tzw. pierścienie- spalał olej 0.7 l na 1000 Km -Zatkana odma w niskich temperaturach w wyniku braku grzałki, wyrzucenie oleju przez bagnet (naszczęście nie zachlapało rozrządu) - wada fabryczna silnika ponoć pozniej wyeliminowana - Uszkodzenie skrzyni biegów - wada fabryczna skrzyni biegów tzw. zerwanie nitów w wyniku zastosowania wadliwego materiału.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,2