Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

kipeX, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyło mnie to, że jak dla mnie nie jest to auto jedyne w swoim rodzaju z wyglądu, nie jest wyjątkowe, ani rzadko spotykane, ale mimo to i tak je kupilem i jeździ się nim bardzo dobrze :)
Układ elektryczny : Kostka- czujnik świateł hamowania
Zawieszenie : Skrzypienie z tyłu na nierównościach i delikatnie z przodu.
Samochód kupiłem w lutym br. z przebiegiem 113700km, obecnie mam lekko ponad 118500, ogólnie auto jest wygodne, dobrze się jeździ, parkuje, jest bezpieczne, przy wyprzedzaniu wystarczy zredukować bieg, i delikatnie przycisnąć pedał gazu, i wystarczy kilka sekund, żeby wyprzedzić tira. Jak narazie denerwujące jest skrzypienie z tyłu na nierównościach, i kiedy zjeżdżałem z podjazdu zawiesiłem się podwoziem o \"coś\"? Mam też chyba źle ustawione obroty, bo na \"piątce\" przy prędkości 100-110km/h, wykazuje już 3000 obr/min. No i najważniejsze! - a mianowicie zero w nim oryginalności... Kiedy jadę do pracy albo na zakupy, miajam po kilka, albo nawet nie raz kilkanaście takich golfów... a u mnie pod pracą, kiedy zaparkuję, stoją wtedy identyczne 3 srebre, pięciodrzwiowe golfy.. Różnią się jedynie kołpakami/felgami i tablicami rejestracyjnymi... Za bardzo (za bardzo) popularne ;/
Silnik dobrze, przyspieszenie niezłe, jest dobrze! :)
Skrzynia biegów nie sprawia problemów, czasami tylko wsteczny nie zaskoczy, ale są to sporadyczne przypadki ;)
Wspaniale trzyma się drogi, nie buja na zakrętach, ok ;>
Widoczność doskonała, przez lusterka jak i tylną szybę. Widać całą maskę, można parkować na milimetry :)
może być, nie ma problemu z obsługą przycisków, tyle, że panel klimatyzacji trochę za nisko...
Ogrzewanie działa bardzo dobrze, szybko robi się ciepło, tylko ostatnio nie działa mi klimatyzacja, pewnie trzeba ją napełnić, no i strasznie brzydko pachnie... Nie wiem, czy to jakiś grzyb w środku w wentylacji... Na początku wymienię filtr przeciwpyłkowy i powietrza. Czas pokaże.
Jest bardzo dużo miejsca, z przodu jak i z tyłu. Wygodne siedzenia i i wspaniały podłokietnik na tylnej kanapie
Z wyciszeniem to różnie... Po pierwsze, to cały czas skrzypią z tyłu jakieś plastiki, wszędzie gdzie to niewidoczne poobkładałem plastiki taśmą, albo chusteczkami... Oczywiście tylko tam, gdzie plastik bezpośrednio dotyka drugiego plastiku... No ale nic to niestety nie dało.. Dalej wszystko słychać... No i po drugie, to nie wiem czy takma być, czy coś jest źle ustawione, ale kiedy jadę na piątym biegu, i osiągam prędkość 100-105km/h, na moim obrotomierzu mam już 3000obr/min! Stanowczo za wysoko... Ocena: między 3+ a 4-
Poniżej 90km/h oszczędnie, potem już troszke bardziej chce mu się pić... Ja tankuję cały czas PB 98, bo jakoś tak wydaje mi się, że auto ma lepsze osiągi i moc.
Owszem, golf nie jest autem tanim, ale naszczęście (odpukać) rzadko się psuje, a koszty jakichkolwiek napraw nie są bardzo drogie :)
No tak... Raz zawiodła mnie kostka, ta od hamulca, ten cały czujnik, bo nie działały światła stop.
Narazie przejechałem nim nieco ponad 4 tyś km. i żadne poważne usterki nie wystąpiły :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

6,8