Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Pabblo01, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Auto fajne. Dla trzyosobowej rodziny w sam raz. Ładuję do bagażnika wózek i resztę bagażu i w drogę. Na stację benzynową zaglądam rzadko. Bardziej twarde i toporne niż np. renówki, ale jest bardziej godne zaufania. I przede wszystkim bezpieczne. Ma 4 poduchy, ABS i długi przód co sprawia że czuję się w nim bezpiecznie, a wiem co mówię. Jak nim jade to czuję sie jakbym prowadził sportową wersję czołgu:-)
Silnik jak to diesel pracuje głośno, ale ma swoją moc i wrażenia z jazdy rekompensują hałas.
Autko ma już trochę przejechane i skrzynia już nie pracuje tak jak nowa, ale można się przyzwyczaić.
Auto jedzie jak po szynach. Niesłychać żadnych stuków z zawieszenia. Pokonywanie zakrętów dla mnie bajka w porównaniu np. do Megane
Widoczność dobra w każdym kierunku. Cofam praktycznie tylko na lusterka i nie mam z tym żadnych problemów.
Wszystko na swoim miejscu. Chociaż przydałoby się trochę finezji, ale to przecież VW. Funkcjonalność nade wszystko.
Z przodu dobrze. Mam 190cm i radzę sobie spokojnie. Z tyłu jak to w kompakcie. Dwie osoby w porządku, ale trzy to się męczą
Bałem się że będzie w środku głośno przy większych prędkościach, ale na szczęście jest dobrze wyciszony. Spokojnie można rozmawiać, oczywiście przy zamkniętych szybach:) Zresztą ja lubię ten terkot:)
Średnie spalanie wg kompa ok. 5,6l/100km. Jeżdżę spokojnie bez żyłowania silnika. Połowa trasa połowa miasto. Przy moich przebiegach tankuję do pełna i zapominam:) Po prostu rewelacja
Koszty paliwa niewielkie, ale części drogie. Za wymianę rozrządu zapłaciłem o 50% więcej niż w Megane I. Ze względu na markę autko drogie w zakupie od innych aut tej klasy. Trochę to nieuzasadnione.
Nie wiele mogę na ten temat powiedzieć. Za krótko go mam.
Nie było. Oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]