Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Piotrek-ldz, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Za tą cene dostałem bardzo ekonomiczny samochód, którym co prawda ścigac sie nie można ale i w mieście i na trasie zachowuje sie bardzo dobrze. Ekonomiczny, prosty w obsłudze i dosyć pojemny jak na kompakt.
Ideał. Za tą kase nic chcieć nic więcej: na 4 z 80-110km/h w ok 15-20 sekund tak aby ładnie wyprzedzic TIRa.
Czasem problem z wbiciem wstecznego i 4-ki. Zwłaszcza na zimnym silniku.
DObrze wchodzi w zakręty, jedyne co to opływowośc i zachowanie w trasie gdy mocno wieje.
Bez zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu.
Bardzo dobrze pomyslana. Choć latem brakuje mi airkodyszyniera :)
4 osoby + średni bagaże nie ma problemsa, nawet w dłuższą drogę.
przy 140km/h trzeba radio mocno podgłosić aby cos usłyszeć. Generalnie pow 120 mocno szumi. No i diesel to nie jest zbyt cichy, po otwirzeniu drzwi trzeba mówić podniesionym głosem.
Trasa 110km/h - 4.8l/100; Trasa 130-140km/h - 6.0l/100; Miasto 5,5-6.0l/100.
Dla poczatkującego, któś ma ok 25tys [z wszystkim, OC+AC+przegląd i wymiana wszystkich expl. rzeczy to tyle wyjdzie] samochód dobry. Zwałaszcza dla kobiet [lusterka mam w obu osłaniaczach] :):)
Tylnia wycieraczka poszła [silniczek chyba], reszta działa bez zarzutu.
tylnia szyba mi wybuchła w mroźną noc ok 6min po włączeniu ogrzewania - ale nie wiem czy to samóchód czy raczej szyba felerna. Tak to nic sie nie dzieje [odpukac]. Jedyna rzecz ajak mnei wk... to strasznie miekkie zawieszenie. Trzeba uwżać jak sie wieie kilka osób i zjeżdża z wyższego krawężnika lub przez śpiącego.
Volkswagen Golf IV Hatchback