Lista ocen Volkswagen Golf IV Kombi (115) - Ergonomia

Na liście zabraknie 185 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ukasz
Kombi 1.9 SDI 68KM 50kW
No wiadomo, że to nie jest klasa premium ale... Fotele są wygodne, cuphodlery z przodu i z tyłu są, wyjście zapalniczki z przodu i w bagażniku - są. Lusterko w klapce przeciwsłonecznej- jest, Intuicyjny tempomat na manetce z 7 regulacji prędkości wycieraczki - jest. Podłokietnik na tylnej kanapie który na schowek w środku. Za podłokietnikiem jest klapka i można przewozić dłuższe rzeczy bez składania foteli.
~slawek
Kombi 2.0 115KM 85kW
Wszysto poza radiem rozmieszczone tam gdzie powinno być. Utrudnieniem jest zmiana nastawień klimatyzacji (przyciski), trzeba oderwać wzrok od drogi, żeby poszukać odpowiedniego guzika. Podłokietnik, podstawki pod napoje, schowki z gumowymi korytkami. Skorana kieronica jest miła w dotyku, U mnie brakuje grzanych siedzeń, a byłoby miło. Używam zimą nakładki i działa.
~Mariusz
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Przecietne fotele ale trwałe materiały,brak większych śladów zużycia przy dużym przebiegu.Kiepsko z dostępem do sterowania wentylacją na 3 i5 biegu oraz do popielniczki,trzeba oderwać wzrok z drogi żeby trafić do popielniczki.Bardzo słabej jakości plastiki w dolnej części kokpitu powleczone wycierającym się jakby silikonem.
~właścicel golfa
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Niby dobrze ale np. kierownicę i fotel można regulować we wszystkich możliwych płaszczyznach, a bardzo trudno znaleźć wygodną pozycję. Otóż pedał sprzęgła jest o wiele głębiej niż pedał gazu, a więc jeśli prawej nodze jest wygodnie to lewą się już nie sięga do końca skoku sprzęgła. Dla tego polecam wersję z tempomatem.
~bart@o2online.de
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Jestem wysokim kierowca(190cm) i miejsca jest OK. Gorzej w przypadku pasazera (duzy schowek i poduszka przednia pasazera zajmuja duzo miejsca) oraz miejsca z tylu. Bagaznik w przyp.kombi calkiem spory. Rozmieszczenie wskaznikow i przyciskow na konsoli moze sie podobac. Nie podswietlone regulatory klimy,ogrzewania i dmuchawy.
~Berlioz
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko jest pod ręką, panel climatronik jest umieszczony trochę za nisko i potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczajać się do jego obsługi, myślę, że zwykłe pokrętła są trochę bardziej ergonomiczne. Podstawka pod kubki potrafi sprawiać problemy i raczej nie warto umieszczać tam otwartych napoi.
~jachukruk
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Ogólnie bd., ale ustawianie klimatronika w czasie jazdy może się źle skończyć jest zbyt nisko. Dziwię się, że wiele samochodów ma umiejscowioną nawigację i gł. konsolę sterującą tak nisko. Powinna być nad deską rozdzielczą lub przynajmniej na jej szczycie. Składanie tylnej kanapy Tragiczne.
~Robert Michalski
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
To golf wzór w dziedzinie ergonomii, wszystkie przelączniki pod ręką. Jedynym mankamentem jest fotel. niby wygodny. Ciężko mi przyjąć wygodna pozycję za kierownicą(mam188cm wzrostu). Siedzisko jest zbyt krótkie, kierownica mimo, że regulowana w dwóch plaszczyznach podnosi sie za nisko. Niżsi będą zadowoleni.
~Grzegorz ( k2 )
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Z tyłu faktycznie mało miejsca. Z przodu jest nieźle, kiedyś miałem fiata Punto i z tyłu było więcej miejsca na nogi niż tutaj / Przydało by się jeszcze kilka schowków / Kieszenie ( schowki ) w drzwiach są troszkę płytkie jak dla mnie.
~Paweł
Kombi 1.9 SDI 68KM 50kW
Auto jest mocno skonstruowane , wszystko sztywno się trzyma . Niestety w moim aucie coś po lewej stronie turkocze jak by jakiś plastik w nawiewie po stronie kierowcy , irytujący dźwięk ! Następuje to tylko wtedy kiedy wchodzę na wysokie momenty obrotowe.
Volkswagen Golf IV Kombi