Lista ocen Volkswagen Golf IV (57) - Karoseria

Na liście zabraknie 1393 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 1.9 TDI 100KM 74kW
Auto ma pełny ocynk, więc jeśli nie było bite i klepane, to rdzewieć nie będzie. Jedyne inwazyjne miejsca to przednie nadkola i progi. Są to miejsca narażone na uderzenia kamieniami podczas pracy kół. Wówczas pęka lakier i ocynk ruda zaczyna atakować. Ponadto w przednich nadkolach zbiera się syf - liście, ziemia pył który spływa z podszybia właśnie przez nadkole. Po paru latach w tych miejscach też może pojawić się rdza. Po za tym w moim...
~AG
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Jak w każdym golfie malowana klapa tylna (rdzewieje pod szybą) oraz przednie nadkola w (okolicy progów) oraz delikatnie same progi właśnie w okolicy przedniego błotnika, wszystko do ogarnięcia przez dobrego lakiernika. Poza tym całkiem całkiem przyzwoicie. Podłoga zakonserwowana po zakupie jest w stanie bardzo dobrym. Wymieniony przerdzewiały łącznik elastyczny tłumika. Biorąc pod uwagę wiek i klasę pojazdu nie można zbytnio narzekać.
~NRoh
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Das ist panzer Golf. Auto jest po prostu pancerne. Ma prawie 20 lat, a karoseria w lepszym stanie niż wielu innych aut po 12 latach. Jak się dba o auto, i nie ma nieprzyjemnych niespodzianek na drodze (jakieś kamyki czy kolizje) to zarówno podwozie i jak nadwozie tego auta może posłużyć bez większych poprawek przez 25, a może i 30 lat. Czyli jak rzadko które auto. Mocna strona tego samochodu.
~Sharklet
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Tutaj jedna gwiazdka leci w dół za wpakowanie pod przednie błotniki gąbek które świetnie chłoną wodę. Jeśli nikt ich nigdy stamtąd nie wyrzucił to bardziej niż pewne że po zdjęciu nadkola ujawni się dość zaawansowana korozja. Oprócz tego progi wewnątrz też zostały zaatakowane przez korozję, mimo że auto było bezwypadkowe - od nowości nie było nawet u lakiernika
~herbu
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Jedna gwiazdka odjęta za skandaliczny prześwit. Tym autem ciężko jest wjechać na niemal każdy krawężnik bez przytarcia dołem. Uszkodzić miskę olejową to też nie problem. Poza tym pozytywnie. Auto było bezwypadkowe, mimo 21 lat na kartki ma lakier oryginalny w 100% i pewnie dlatego rdza trzyma się na razie od niego z daleka. To wielki plus.
~Konrad1995
Hatchback 2.0 115KM 85kW
W kilku miejscach ruda koleżanka znalazła sobie pożywienie. Mimo tego auto nie gnije jakoś przesadnie a sylwetka tego samochodu powoli się starzeje. Mój egzemplarz ma 22 lata i szczerze nie wygląda na ten wiek. Z tego co słyszałem to zabezpieczenie antykorozyjne dawało kilkanaście lat spokoju od korozji.
~M3nt4lny
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Pomimo tego, że auto ma blisko 20lat, to nie mam problemu z blacharką. Kupiłem to auto z kilkoma ogniskami, ale w ciągu 2 lat nic się nie powiększa. Wiadomo, że w innych golfach rdzewieje klapa bagażnika, a także okolice progów. Jedynym problemem u mnie jest maska, która ma odpryski od kamieni.
~paul0190
Hatchback 2.0 115KM 85kW
18 lat i zero rdzy pęcherzy czy jakichkolwiek oznak korozji, podwozie czarne jak asfalt. Wyjeżdżając z myjni lakier błyszczy, może trafił się dobry egzemplarz, ale nie tylko u siebie zauważam że blacharka w dobrej kondycji jak na wiek i kilometry przebyte.
~Estepepe
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Jak wspomniałem na wstępie, mój egzemplarz był zadbany, z pewnością nie był klepany i szpachlowany. Mimo to gnił na tylnej klapie (podszybie), dolnych rantach drzwi, końcówce progu. Jakość blachy w Golfie jest bezapelacyjnie mierna.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV
6,1
8,8
9,7
~Jeeż
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Blacha jest zrobiona z papieru i kurzu. Wykwity korozji pojawiają się wszędzie - nadkola, progi, ranty drzwi, tylna klapa, maska. Dodatkowo lakier charakteryzuje się wyjątkową podatnością na wszelkie zarysowania.