Lista ocen Volkswagen Golf IV (592) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 858 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zadowolony użytkownik Golfa MK4
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Tutaj jest tak sobie. Zimą samochód parkuję na dworze, wiec parowanie przedniej szyby jest standardem. Tylna jest podgrzewana więc jakos daje radę. Samochód jak to diesel długo sie rozgrzewa. Po ruszeni przy temperaturze powiedzmy 5 stopni na zewnątrz trzeba przejechać ok 6-7 km aby wskazówka od temperatury drgneła. I wraz z tym zaczeło robić sie zimno. Klima natomiast działa od razu :) i jest dośc wydajna. choć mam klimatronik-a i...
~Katana
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogrzewanie i klima chodzi super , W zadnym samochodzie mi nie chodziała tak efektownei jak w Golfie , poprostu bomba , po załączeniu klimy po 3 min mamy już super klimacik . Ale miałem niemiłą przygode w zime wracając z Danii poszło mi koło pasowe od kompresora klimy . Musiałęm wymeinić cały kopresor , wsztrkie łozyska , sprzęgło klimy , nabić ją itp . za wszytko zapłacięłm 1 200 Euro ! Nie było to miłe ! Ale to wynikało z zaniedbania przez...
~Maniek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Klimatronic - nic więcej nie trzeba mówić, ustawiasz temperaturkę i masz, mimo że jestem przeciwnikiem elektroniki to jest to bardzo wygodne, silnik nagrzewa się szybko, zimą szybko zaczyna dmuchać ciepłym, minus to jest chyba w każdym golfie IV przy otwarciu tylnej szyby podczas jazdy powietrze wpada w straszne zawirowania i strasznie telepie tylną szybą, strach tak jechać. Nie wiem czego oto przyczyna, muszę poszukać w google.
~Leśny zwierz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Mam wersję z klimatronic - akurat tej opcji nie polecam. Po osiągnięciu zadanej temperatury latem komputer nie wyłącza sprężarki od klimatyzacji tylko zamyka nawiewy. Przy tak małym silniku skutkuje to znacznie gorszą dynamiką jazdy oraz większym spalaniem, pomimo, że nie ma potrzeby dalszego chłodzenia wnętrza. Stąd i tak trzeba ręcznie włączać i wyłączać klimatyzację. Klimatronic - tak, ale tylko dla mocniejszych wersji.
~Wojt
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wentylacja i ogrzewanie działa przeciętnie. Klimatyzacja manualna działa, ale chciało by się aby chłodziła lepiej. Nagrzane auto potrzebuję na prawdę dużego czasu aby się schłodzić. Ogrzewanie działa tylko z przodu. Pasażerowie z tyłu narzekają.W mieście na średnich dystansach, samochód nie zdąży się nagrzać. Do pracy mam ok. 10km. i zdarzało się w zimie, że połowę trasy przejeżdżałem z zamarzniętymi szybami.
~cllinton@op.pl
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Szkoda, ze nie ma opcji nastawienia jednoczesnego nawiewu na przednią szybę i na nogi i to mnie troche irytuje. Równomierne ogrzanie przedniego i tylnego rzędu siedzeń jest nierealne. Z przodu jest zawsze cieplej. Kwestia parowania szyb to osobny rozdział. Jeżeli przy ustawieniu nawiewu nie zapomnimy o uchyleniu choć minimalnym któregoś z okien (bo ta wilgoć gdzieś musi ujść) to sprawa parowania szyb nie istnieje.
~Bartek
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Zimą ogrzewanie zaczyna działać po około 5km normalnej jazdy, przy więszych mrozach nawet i 10 potrzeba. Plus za praktycznie nie parujące szyby. Klimatyzacja działa skutecznie pod warunkiem, że można ją włączyć - na postoju w korkach zaczyna przeraźliwie buczeć sprężarka efekt jest taki, jak gdyby urwał się tłumik przy samym kolektorze, wyłączenie klimatyzacji natychmiast likwiduje problem.
~Sharklet
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Webasto całkowicie zbędne, przy sprawnym EGR i podgrzewaczu wodnym (króciec z trzema świecami żarowymi, wychodziło coś takiego w większości egzemplarzy) silnik łapie temperaturę zaskakująco szybko jak na diesla, w środku można zrobić istny piekarnik. Klimatyzacja daje radę, choć przy większych upałach typu 35+ można odczuć że to już powoli kres jej możliwości
~kszeliga@gmail.com
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Climatronic działa super, ale to diesel, więc w zimie zanim zacznie grzać to musi trochę potrwać. Takie uroki. Dodatkowo spotkała mnie typowa usterka samochodów ze stajni VAG w tych rocznikach, uskodzenie płetwy sterującej obiegiem wewnętrznym i zewnętrznym. Najlepiej ustawić płetwę na obieg zewnętrzny i wyłączyć wtyczkę sterowania. Bo po paru tysiącach i tak się znów zepsuje.
~NRoh
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Mój egzemplarz nie posiada klimatyzacji. Niestety okna tylnie (mam wersję 3-drzwiową) nie są uchylne. W lato przy temperaturach powyżej 35 stopni jazda nie jest ciekawa. Poza tym więcej nie mam co oceniać, ponieważ posiadam sam nawiew bez klimatyzacji. Warto pamiętać o regularnej wymianie (raz na półtora roku lub co 30 tysięcy km) filtar kabinowego.