Lista ocen Volkswagen Golf IV (526) - Widoczność

Na liście zabraknie 924 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojt
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Widoczność dobra. Nie rozumiem jak ktoś pisze że mu tylny słupek zasłania. Co zasłania? gdzie zasłania? Do cofania używa się lusterek. No i nie rozumiem też jak ktoś pisze że w prawym lusterku nic nie widać bo jest mniejsze niż lewe. Bzdura!!! Widać odpowiednio. Za to w lewym lusterku widać mało. Martwa strefa ma rozmiary Tytanika. Trzeba się nakręcić głową jeżeli w mieście nie chce się na kogoś wjechać. Myślę, aby wsadzić w lusterko wkład...
~NRoh
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Daję 4, ponieważ o ile widoczność w pogodny dzień jest fajna, o tyle warto trochę popuścić gazu w przypadku jazdy po zmroku w trakcie mocnej śnieżycy lub mocnej ulewy, na lusterkach lubi zbierać się woda, która nieco utrudnia widoczność w lusterkach. Odmrażanie tylniej szyby działa dobrze. Warto dbać o regularną wymianę (raz na półtora roku lub co 30 tysięcy km) filtra kabinowego, to wtedy szyby mniej parują, co poprawia widoczność.
~krajmilka@googlemail.com
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Slyszalam opinie, ze ludziom przeszkadza bardzo szeroki tylni slupek. Ja nie mam z tym zadnych problemow, widocznosc jest dobra. Jest tylko jedno male ale, dziwne rozwiazanie volkswagena (i mercedesa chyba tez), ze lusterko boczne od strony pasazera jest mniejsze. Nie tylko dziwnie i niesymetrycznie to wyglada, ale i ogranicza lekko widocznosc. Choc dla chcacego nic trudnego, lusterko mozna wymienic na wersje angielska.
~Emi
~Sharklet
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Tutaj zdecydowane 5 gwiazdek, widać wszystko do przodu, do tyłu i na boki, słupki zarówno A jak i B względnie małe, nie zasłaniają niczego. Czujniki parkowania zupełnie niepotrzebne. Jedyny mankament (jeśli to można podpiąć pod widoczność) to dość podatna na zarysowania przednia szyba, choć druga sprawa że za te naście lat od wyjazdu z fabryki miała już prawo się poddać
~Zadowolony użytkownik Golfa MK4
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Moze to dziwne co napisze, ale wolę cofać tym samochodem jak jechac do przodu :) z tyłu jest bardzo dobra widoscznosć moja wersja to 5 drzwiowa HB. koła tylne sa praktycznie przy końcu samochodu. Natomiast przed przednimi kołami mam jeszcze kawałek samochodu i czasem zwłaszcza wyjeżdząjąc z parkingu nie czuję gdzie jest koniec przodu. Pozatym widoscznosc raczej dobra.
~Mosfet
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Z tyłu są całkiem szerokie słupki które trochę utrudniają manewry. Do tego nie potrafię zrozumieć dlaczego inżynierowie Volkswagena wymyślili, że lewe lusterko jest bardzo fajne, duże, a prawe połowę od niego mniejsze. Trochę to utrudnia znalezienie kompromisu pomiędzy dobrą widocznością na sąsiedni pas w czasie jazdy, a używaniem lusterka do manewrowania podczas parkowania.
~oskaju1988@op.pl
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Duza tylna szyba, podgrzewanie wszystkiego co 'szklane' - zima i oszronione lusterka, szyby to nie problem. Rowniez w cieplejsze miesiace roku widocznosc wzorowa. Znów malutki minus za mniejsze niż lewe - prawe lusterko, mi to osobiscie nie przeszkadza a wrecz dodaje 'uroku' ale słyszalem opinie innych, ze to jakas niestosowna fanaberia konstruktorow. 5-
~DD
Hatchback 2.8 V6 4Motion 204KM 150kW
Byłoby lepiej.... No właśnie... To idiotycznie małe lusterko z prawej strony które żekomo ma pomóc zmniejszyć opór powietrza i zmniejszyć zużycie paliwa o 0,0001 l/100km. Skutecznie zwiększa martwe pole. Widać konstruktorzy poszli po rozum do głowy i w kolejnych generacjach zaczęli montować normalnej wielkości.
~Hugo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
No to już uroda golfa, szeroki tylny słupek ogranicza widocznośc przy cofaniu, ale coś za coś, solidna bryła kosztem ograniczenia widocznośi przy cofaniu, widocznośc w przód i bok super, nawet niezbyt duże lusterka wsteczne dobrze się sprawują, dzielone asferyczne, nalezy uważać jednak przy zmianie pasu naprawo.