Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Lord Vader, 16 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Genialny silnik. Kosmiczna elastyczność.
Za 63 tys. kupiłem auto bardzo dobrze wyposażone z (jak dla mnie) kosmicznymi osiągami. Po 1,6 (115 kM) w megane wydaje mi sie że jeżdżę co najmniej autem z silnikiem 2,5 litra. Moment obrotowy 200 Nm dostępny od 1,5-4 tys obrotów. Po prostu KOSMOS !!! Testowałem chyba wszystko co jest dostępne na rynku: (wszystko z silnikami 1.6) - Meganem jeździłem wcześniej, - Focus, - Kie cee'd, - Honda civic, - mitsubischi lancer (nowy), - opel astra, - suzuki SX4 sedan (fajne auto) - hyundai i30 - citroen c4 Żaden z rywali nie dorównuje golfowi. Oczywiście może niektóre są ładniejsze, ale oceniając całokształt golf zmiata konkurencję ze sceny. Najbardziej byłem zdziwiony tym że honda civic z bardzo dobrym silnikiem 1.8 140kM prowadziła sie dużo gorzej i przede wszystkim miała gorsza skrzynie biegów. Mimo to bardzo mi sie podoba, jednak jej cena jest ok 10 tys wyższa bo honda nie daje prawie żadnych upustów.
Silnik to najlepszy element tego auta. Niesamowita elastyczność, kultura pracy i nieduże spalanie.
Perfekcja. Krótkie i precyzyjne skoki. Pewnie DSG jest lepsza ale o wiele droższa. W każdym razie po przesiadce z megane gdzie biegi wchodziły katastrofalnie tu jest znakomicie.
Najlepszy w klasie. Mówią że focus jest lepszy . Mnie sie wydaje że tu jest lepiej zestrojony do naszych dziurawych dróg.
Jak to w hatchbacku. Dużo lepsza niż w megane.
No to akurat nawet przeciwnicy marki muszą przyznać. po 2 minutach wszystko wiedziałem bez żadnych instrukcji.
Naprawdę wydajne. Klimę dopiero zaczynam sprawdzać ale działa ok. Automatyczna klima.
Jak na tę klasę dużo miejsca również s tyłu. 4 dorosłe osoby podróżują komfortowo. Długie siedziska z przodu świetnie podpierają uda.
Silnika w ogóle nie słychać. Co najwyżej szum znakomitych 16 calowych opon Continental. świetnie trzymaja w zakrętach.
8,0 w mieście. W dalekiej trasie nie byłem ale przy 85% jazdy w mieście pili 7,5 litra. Wśród benzynowych to chyba najlepszy stosunek osiągów do zużycia paliwa.
Biorąc pod uwagę wyposażenie i osiągi to chyba najtańsze auto na rynku. No może kia cee'd jest tańsza ale nie jeździ tak dobrze.
Nowe auto więc za wcześnie na oceny.
Nowe auto więc za wcześnie na oceny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

7,4