Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW 2003-2008 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arczii91
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Silnik najlepiej nadaje się do spokojnej jazdy - wtedy widać ekonomiczność silnika FSI i można osiągnąć na trasie spalanie na poziomie 5,0 l/ 100 km benzyny 98. Niestety, gdy ktoś lubi dynamiczną jazdę lub często jeździ po autostradzie, to odradzam silnik - przy dużym obciążeniu auto zasysa duże ilości paliwa. Dla przykładu autostrada przy 140km/h to niemal 10 l/100 km benzyny 98. Podobnie w mieście. Poza tym pomimo 115 km przy wyprzedzaniu...
~zawiedziony
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Silnik zmuszony jestem ocenić bardzo negatywnie. Po pierwsze przy przebiegu 115 tys km w żadnym aucie napędzanym na łańcuch,nie powinna być jego trzecia wymiana- dwa razy jakiś defekt napinacza, teraz komplet z jakimś wariatorem- bagatela 6 tyś zł wymiana. Vw nie wymienia tego w ramach gwarancji, bo twierdzi, że to jest element eksploatacyjny- KPINA!!!! dWA RAZY WYMIENIAŁEM SONDĘ nox!!!! - NIE MA NA RYNKU TANIEGO ZAMIENNIKA- koszt 1800 zł. A...
~jaca
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Silnik dosyć udany. Bardzo cichy i w miare elsatyczny. Dobrze wchodzi na obroty, ekonomiczny pod warunkiem zmiany biegów przy około 3tys. obrotów, zresztą powyżej staje się trochę głosniejszy. Bez trudu można zejść poniżej 9 litrów w mieście.
~Lisek
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Silnik całkiem elastyczny, jak to benzyniak lubi wysokie obroty i ciągle mam problemy ze zmianą stylu jazdy z diesela. Problemem tego silnika jest to, że w mojej opinii tych 115KM nie czuć.
~wro
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Kupując auto z silnikiem 115KM nie można się spodziewać sportowych osiągów. Za to silnik jest w miarę elastyczny i przede wszystkim w moim egzemplarzu praktycznie bezawaryjny.
~Tomanio
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
To jakaś porażka jest!! Stosunek spalanego w ogromnych ilosciach paliwa do bardzo przecietnych osiagow jest FATALNY!!! Dla mnie to nieporozumienie jakies... 11,6 Srednie spalanie...
~Marek F.
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Bez rewelacji, wcześniej miałem Fiata Brava 1.6 i przyśpieszał podobnie. Osiągi bardzo mocno przeciętne aczkolwiek wystarczające.
~tom
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
AUTKO ROZKRĘCA SIĘ DOPIERO NA WYSOKICH OBROTACH ALE OGÓLNIE JEST ZWINNE (SZKODA ŻE NIE MA TURBO)
~Piotr
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Silnik ok ładnie przyspiesza bezawaryjny troszkę dużo pali ale coś za coś 10l w mieście zimą
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
8,2
~Maciek
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
paliwożerny potwornie (7l to przy łechtaniu pedału gazu, średnio prawie 9 !!!). Gdzie te 115 koni?
Volkswagen Golf V Hatchback