Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność wnętrza
Silnik : Wymiana pompowtryskiwaczy, turbiny oraz głowicy
Inne : Wymiana koła dwumasowego
Auto dopracowane konstrukcyjnie pod względem zawieszenia, układu napędowego, spasowania środka, użytych materiałów wykończeniowych, prowadzenia oraz w wersji 3drzwiowej bardzo dynamicznej sylwetki. POLECAM auto, ale z innym silnikiem. Przez kłopoty oraz naprawy silnika, które łącznie wyniosły prawie 20tys PLN, jeszcze na zakup bym się nie zdecydował. To ma być auto dla ludy.
Silnik pod względem dynamiki, elastyczności, osiągów oraz spalania super. Posiadam wersję 3- drzwiową. Przy tym stosunku masy do mocy, autkiem można naprawdę "pogonić". Natomiast jeżeli chodzi o eksploatację to już tragedia. Przytrafiły mi się wszystkie typowe usterki dla tego silnika (wymiana pompowtryskiwaczy, turbiny oraz głowicy, łączny koszt naprawy to prawie 20tys PLN). Wymieniałem również koło dwumasowe, które też nie należy do najtańszych.
Skrzynia o.k., bez zarzutów.
Zawieszenie pracuje dobrze, przy tak małym rostawie osi troche skacze na poprzecznych nierównościach oddalonych od siebie w małych odstępach. Auto dobrze trzyma się drogi.
Auto dobrze wykończone i spasowane, przy tym przebiegu nic nie trzeszczy i nie piszczy w środku. Wszystko na swoim miejscu, pod ręką.
o.k.
Zaskakująco dużo miejsca na tylnej kanapie jak na rozmiary auta.
Wyciszenie o.k.
Jeżeli chodzi o spalanie to auto jest bardzo ekonomiczne. Na trasie, jadąc równo z prędkościami 110-120, autko pali około 5,3-5,5 l/100km. Maks spalanie jakie miałem to 9,2 l/100km na trasie łódź - poznań(autostrada) jadąc z prędkościami 180-200km/h. Ceny bieżącej eksploatacji(oleje, filtry, płyny, klocki) w normalnych cenach, ale koszty napraw, o których pisałem przy silniku to jakaś pomyłka, co do cen tych części (jeden pompowtrysk 2600, dodam, że są 4
Przeciętny stosunek jakości do ceny. Patrząc na ceny części zamiennych do silnika to jakaś porażka(ceny z kosmosu, nowa głowica prawie 6 koła)
Z drobiazgów oraz tzw. pierdół nic nigdy nie padło, dlatego, auto godne polecenia, ale nie z tym silnikiem(podobno te z późniejszych lat produkcji, nie są już tak wadliwe)
Wymienione wszystkie przy silniku.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,4