Lista ocen Volkswagen Golf V Kombi (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~apli2
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Nie bardzo wiem czy dużo czy mało. Z podróży do Austrii dystans 2400 km, średnia prędkość 104 km/godz. wyszło wg. kompa 6.8 a kumplowi Fokus 1.6 spalił 8, ale z boksem na dachu. Fakt, ze ja pod wzniesienia lekko jechałem na 6 biegu a on piłował nawet na 3. Nie będę wypełniał rubryk o spalaniu, bo za mało przejechałem. Po Warszawie to trzeba w motogodzinach podawać, a w trasie było i 170 i 90 np. na Słowacji, ale na ogół ok.140 plus minus 10 i...
~Maciej
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Oszczędny (do 125 km/h), przegląd po 30000 - 1100 zł, o naprawach na szczęście jeszcze nie mam co pisać. Spalanie rewelacyjne - moje minimum na trasie "ekonomicznej" (tylko kierowca, prędkość 80-90 km/h) to 5,1 l/100km, na trasie "wakacyjnej" (4 pasażerów, bagażnik napchany, klimatyzacja i jazda ok. 130 km/h) spalanie w granicach 6,5-7 l /100km, po mieście ok. 8 l/100km
~grzegorz@ortoplus.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
I tu mały zong!! Bo auto pali dużo więcej niż na ulotkach!!! Miało być ekonomiczne a jest wręcz w mieście paliwożerne! Byłem nastawiony na spalanie większe od podawanego, ale pali bardzo dużo na tak stosunkowo lekkie auto! Nawet starając się nie zbliżam się do podawanych parametrów!! Ale jazda tym autem rekompensuje wydatki!!!
~Łukasz
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Spalanie samochodu z tym silnikiem uzależnione jest w dużej mierze od umiejętności kierowcy. Trasa przy pełnym obciążeniu samochodu to spalanie 6,0L/100 km. Spalanie 5.2L/100 km jest możliwe ale wyłącznie przy oszczędnej jeździe 90-100km /h
~miniveteran
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik oszczędny. Przeglądy poza ASO do zniesienia dal kieszeni przeciętnego Kowalskiego; Nie miałem żadnych problemów więc nie moge się w tej kwestii wypowiadać. Acha - czujnik ciśnienia spalin uległ awari - cena czujnika 200 zł wymina 20zł.
~TSI Z
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Jak na 122 kucy to zużycie paliwa jest bardzo dobre, silnik jest ekonomiczny. Ceny przeglądów umiarkowane - po 15 tys. - ma kosztować 650zł. Ceny części do golfa w sklepach w prównaniu z konkurencją są relatywnie tanie.
~peppek@gni.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Jeszcze za wcześnie ale pali mniej o ok. 1 l niż porównywalne 1,6 u konkurencji przy nieporównywalnych osiągach. 9,7 do setki !!! ale jeszcze większa przepaść jest w elastyczności. Naprawdę robi wrażenie.
~lukrak
Kombi 2.0 TDI 140KM 103kW
Póki co brak niespodziewanych awarii. Tylko wymieniać olej i jechać. Do tej pory na oryginalnych klockach hamulcowych. Spalanie średnio ok. 6,5 l/100
~Adrian
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Mało pali w sumie na trasie. Zaoszczędził mi mnóstwo pieniędzy bo codziennie robię nim 100-150km. Części zamienne również tanie.
~Grzegorz K
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Myślałem, że będzie palił mniej. Ale silnik daje radość z jazdy wtedy gdy się przyciśnie....
Volkswagen Golf V Kombi