Lista ocen Volkswagen Golf V Kombi (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Ok, ale od VW można wymagać więcej. Osobiście nie lubię skrzyń gdzie czuć opór przy wrzucaniu biegu. Mam od razu skojarzenie z traktorem :). W Golfie plusie z tym samym silnikiem skrzynia jest zupełnie inna, bardziej miękka bez oporów, przyjemnie się wrzuca biegi. Najlepszy wzorem skrzyń w VW jest skrzynia do silnika 1.2 55km montowana i w polo i w foxie. Jak ktoś jeździł, to wie, że skrzynia to prawdziwy mistrz - gładko i precyzyjnie...
~grzegorz@ortoplus.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Bardzo dobra skrzynia biegów! Mam tylko zastrzeżenia do wstecznego, w sytuacji przechodzenia z biegu wstecznego na jedynke! Zdarza mi się nie wysprzęglić i pozostać na wstęcznym!! Na szczęście mam czujniki cofania, bo nie czuć czy jest na wstecznym czy na pierwszym! Ale generalnie bardzo dobra praca skrzyni!!!
~handlowiec
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Posiadam dwa takie golfy. 1.9TDI oraz 1.6 FSI Obydwa maja juz ponad 100000km. Autka w tygodniu pracuja w mej firmie a w wekend uzywane prywatnie. W golfie bezynie drugi raz wymiana lozysk w skrzyni. W dieslu srzynia ok. Mysle ze to kwestia techniki jazdy.
~Jarek
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Naprawdę dobrze. Jest bardzo precyzyjna. Co prawda biegi wchodzą z lekkim oporem ale mnie to odpowiada. No i ten 6 bieg. Poezja ! Od 90 km/h można z szóstki dynamicznie przyspieszać, ale to bardziej zasługa genialnego silnika
~peppek@gni.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Dla mnie bomba. 6 biegowa bardzo precyzyjna. Biegi nie wchodzą lekko ale naprawdę jest świetnie zestrojona. No i ten 6 bieg. Ciągnie od 85-90 km/h aż do .... jeszcze nie wiem bo narazie nie było okazji jechać powyżej 140 km/h.
~Marek K.
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Każdy wie jakie są skrzynie VW. Manuale są bardzo dobre. Nie sprawiają problemów, biegi wchodzą precyzyjnie nawet teraz. Odrobiną hacza trójka przy redukcji od jakiś 10tys.
~lukrak
Kombi 2.0 TDI 140KM 103kW
Brak uwag. Skrzynia 6-biegowa. Przełożenia wchodzą bardzo lekko, nie haczą. Niestety żaby sprawnie się poruszać, trzeba trochę się namachać. Dla leniwych polecam DSG.
~TSI Z
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Biegi wchodzą bez zarzutu, lekko i precyzyjnie. Czasem wsteczny bieg z uwagi na brak synchroniczacji wchodzi trochę gorzej, ale nie ma z tym żadnych problemów.
~Dżordż
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Perfekcja. 6 biegów robi swoje. Bardzo precyzyjna. Czasami wsteczny trzeba włączać drugi raz ale można się tego nauczyć. Tak czy inaczej ideał.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V Kombi
5,6
8,4
~Marcin
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Fajnie pracuje, krótkie przełożenie. Z minusów to bardzo krótki pierwszy bieg i brakuje 6 biegu. Tak bez zastrzeżeń.
Volkswagen Golf V Kombi