Lista ocen Volkswagen Golf V (172) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 297 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gregor892
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
65000tys.km padła turbina, 73000tys. padł recylkulator spalin wraz z rurką EGR która po prostu pękła w pół 81000tys. chłodniczka oleju puściła olej przy wymianie okazało się że czujnik poziomu oleju też nie działa i sam malutki czujnik kosztował 250 zł 87000tys prawdo podobnie padła pompa klimatyzacji ale jeszcze nie wiem bo nie byłem w serwisie wiem tylko że nie działa klimatronic a wyszło to dopiero kiedy pojechałem dobic klime 90000tys....
~Deny_n@interia.pl
Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW
Jedyną poważną usterką był uszkodzony 3 razy system antynapadowy auta. Kosztowało mnie to kupę stresu i nerwów. Instalacja została prawdopodobnie wymieniona w całości na gwarancji dopiero po interwencji mojego kolegi prawnika i gotowością założenia sprawy sądowej. Sytuacja była dla mnie o tyle prosta, że jedno z ciekawych zdarzeń jakie zafundował mi ten samochód zostało odnotowane przez policję. Zainteresowanym podam szczegóły. Od tego momentu...
~Arek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Wada fabryczna która na pierwszy rzut oka nie charakteryzuje się żadnymi objawami (napinacz) powoduje niewidoczne rozciąganie łańcucha rozrządu. Usterka nie wychodzi podczas gwarancji. Po gwarancji albo kosztowna wymiana albo awaria silnika. To w całości dyskwalifikuje ten samochód. Mimo regularnych przeglądów gwarancyjnych, serwis i importer zostawiają posiadacza tego cuda na lodzie.
~r.seba@poczta.fm
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Tragedia!!! Przy 7800 km nie działał już EGR, przy 13000KM strzeliła rolka napinająca pasek rozrządu...i trzeba było wymienić głowicę i tłok. Skrzynię biegów też trzeba było rozbierać bo nie chciały wchodzić biegi, przy 24000 km drążek kierowniczy miał luzy i był wymieniony. Raz nie kontaktował przekaźnik pompy paliwa ...i trzeba było auto holować! Teraz widoczne są luzy na maglownicy!!!
~Radek
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
"dwumasa" odmówiła posłuszeństwa, jednak dziś już wiem, że nie przy 210.000 km jak sądziłem, a przy około 300.000, co moim zdaniem należałoby uznać za wynik co najmniej dobry, jednak znacznie wcześniej (ok. 260.000 km) miałem problemy z pompą oleju, pomimo stosunkowo niskich kosztów naprawy, uważam że jakiekolwiek większe wydatki przed 300.000 to porażka producenta
~Matt D.
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
NASTAWNIK WAŁKA - błąd wieku dziecięcego w TSI 122 km. Oczywiście w ASO kawka, herbatka, garniturek ale nic nie wiedzą co się dzieje do...dnia w którym tracisz gwarancję- wtedy od ręki za 3 tyś ci zrobią wszystko.Obsługa w serwisach żenująca. W ogóle nie dbają o klienta czego nie mogę zrozumieć. Z utęsknieniem czekałem na koniec gwarancji i przestałem jeździć po ASO.
~Wojti
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na razie nic sie nie dzieje - ostatnio nawet sprawdzalem amortyzatory 97%sprawnosci to chyba jest niezle przy takim przebiegu. Mechanik mowi ze moze byc dwumas do wymiany za jakis czas i tu pewnie zostawie kilka zlotych (tym razem u zaprzyjaznionego mechanika). Po forsownej jezdzie staram sie nie gasic od razu silnika zeby oszczedzac turbine - nie jest to zbyt uciazliwe.
~djseba3
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Padnięcie jednej cewki w trasie. Na szczęście znalazłem w pobliżu sklep motoryzacyjny. 20 km musiałem przejechać na trzech cylindrach ( odłączona cewka i wtryskiwacz benzyny). Co ciekawe.. na trzech cylindrach silnik jest bezszelestny :D Innych usterek nie było. Nigdy nie dzwoniłem po lawetę. Wiele napraw można wykonać samodzielnie
~Piotr M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
turbina sie rozleciała w 1 miesiąc od zakupu (nowego !!!) a najgorsze że nie mam wpisać gdzie jego głównej wady. zapieprza woda przez uchylone okno !!!! nawet przy drobnym deszczu wlatuje kupa wody !!!!!!! w serwisie patrzą jak na debila...ale co mam zrobić ???? mało się nie rozwaliłem przy pierwszym razie.
~zorro
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Na początku mieliśmy z nim problemy (do przebiegu 15 tys km) - awaria wtrysków i łożyska sprzęgła (wszystko wymienione na gwarancji). Ocena jednak 3 bo od tego okresu przez 4 lata nic kompletnie się z autem nie dzieje. Trzeba tylko lać dobre paliwo (nie z supermarketów) i regularnie serwisować.