Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Artur, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, niskie spalanie.
Porównując do konkurencji wnętrze jest wyjątkowo dobrej jakości. Idealny samochód na autostrady, bardzo pewnie trzyma się drogi, nawet przy wysokich prędkościach. Regulowane zawieszenie i DSG uprzyjemnia jazdę po mieście. Długo wybierałem, ale znalazłem samochód z którego jestem w pełni zadowolony.
Bardzo żywiołowy, w połączeniu z DSG czysta przyjemność. Przy wyższych obrotach brzmi przyjemnie, a to rzadkość w przypadku Diesli. Wszystko przy spalaniu rzędu 6 litrów.
Długo zastanawiałem się nad skrzynią, ze względu na dopłatę. Możliwość przyjechania się samochodem z DSG rozwiała wątpliwości, dopłata spora, ale warto. Szybkie zmiany biegów, idealna praca w trybie sport. Czysta przyjemność.
Zdecydowałem się na regulowane zawieszenie DCC, najczęściej używam trybu Comfort. Jeśli droga robi się kręta przełączam na Normal. W trybie Sport robi się bardzo twardo.
W trybie Comfort bez zarzutu. Jest wygodnie, fotele trzymają na zakrętach tak jak powinny przy zachowaniu komfortu nawet na długich trasach.
Obsługa jest wyjątkowo intuicyjna, schowków nie brakuje.
W porównaniu z drugim samochodem w domu Golf nagrzewa i chłodzi szybciej, a dmuchawa pracuje ciszej. Może to tylko wrażenie.
Ja i żona znajdujemy wygodną pozycję za kierownicą. Miejsca jest w sam raz.
Duży plus, nawet przy wysokich prędkościach dźwięk silnika, ani szum nie jest męczący. Przy wyższych obrotach dźwięk silnika jest przyjemny.
Niskie spalanie i przeciętne koszty serwisowania.
Dobra jakość wykonania, wrażenie solidności.
Bezawaryjnie
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW [l/100km]

6,4
5,9
8,3
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d