Lista ocen Volkswagen Golf VI (137) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KrzysiekJ
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Ogrzewanie siedzen w tym samochodzie to marzenie. Po wlaczeniu tej funkcji fotele sa niemal blyskawicznie gorace. Tak jak zaklada instrukcja, dla osob nie odczuwajacych goraca, funkcja jest odradzana, bo mozna sie sparzyc :) Wentylacja, nawiewy, strumienie powietrza obiegaja auto perfekcyjnie. Przy temp ok 0 stopni i wpelni zaparowanym samochodzie pierwsze dwa zakrety w osiedlu (ok 600m) i wiekszosc szyb jest przejzysta. (W trybie auto). W...
~haka21
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Wentylacja niby dobra , ale 4 osoby przy opadach deszczu gdy wsiądą trochę zmoczone to już walka z parowaniem. W volvo czułem "nadciśnienie" w kabinie w golfie jest jakby za szczelnie , za duszno jakby brakuje powietrza. Narzekają zwłaszcza dzieci które dopiero w golfie odkryły że mają chorobę lokomocyjną.Nagrzewa się długo za długo, a klimatyzacja ? klimatronik który po schłodzeniu tak ogranicza dopływ powietrza że ci gorąco tym razem z braku...
~marcinglab1@wp.pl
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Nadmuch ok jednakże źle zrobiona komora nadmuchu przedniej szyby przez co szyba wolniej się odmraża itp. Ogólnie w samochodzie z 1.4TSI 122KM powinni montować webasto ze względu na wolne nagrzewanie, trzeba przejechać około 15 min przy temp. <-1 aby odczuć ciepłe powietrze. Podobnie jak w silnikach diesela - nie widzę różnicy. Samochód wolno się nagrzewa. Reszta OK dobra klima - pomimo że manualna, włączenie klimy nie powoduje bólu zatok - co...
~Tomek SCI
Hatchback 5d 1.6 102KM 75kW
Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie dwustrefowe klimatronik, można powiedzieć, że jest bezobsługowe, wystarczy ustawić odpowiednią dla siebie temperaturę, kliknąć AUTO i sama będzie wszystko regulować. Samochód szybko się nagrzewa, co w zimie sprawia, że szybko idzie w nim zagrzać, a sprawna klima w chwilę ochłodzi temperaturę w środku bez konieczności długiego wietrzenia samochodu.
~w
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Przednia szyba trochę za często paruje. Oczywiście można to wyeliminować włączając klimatyzacje. Ocena nieco obniżona ponieważ w poprzednim samochodzie, który nie posiadał klimatyzacji szyba, aż tak często nie parowała. Poza tym działa bardzo dobrze, co szczególnie widać podczas odmarażania przednij szyby w okresie zimowym (tak na marginesie to przydałoby się jej ogrzewanie).
~Aleksander
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Wszystko OK, nie mam klimatronika tylko klimę manualną, ale dobrze sobie radzi nawet w największe sierpniowe upały. Dodam, że kiedyś padł nawiew na przednią szybę, ale szybka interwencja w ASO i naprawione, tak więc żaden problem. Polecam podgrzewane fotele- super komfort w mroźne dni, gdy jeszcze wnętrze się nie nagrzeje.
~Frsh
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Znowu - nic nadzwyczajnego. Klimatyzacja działa dość szybko, po kilku minutach w pojeździe robi się chłodno. Ogrzewanie zależy od temperatury otoczenia i silnika, więc tutaj bywa różnie. Na pocieszenie mój ma podgrzewane przednie siedzenia, które nabierają odpowiedniej temperatury dosłownie po kilku sekundach od włączenia :).
~nemo
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
W lato klimatyzacja daje radę, choć ma czasami problemy z wysuszeniem przedniej szyby (zdarza się, że pokrywa się ona ledwo widzialną mgiełką, którą nawiew na żadnym ustawieniu nie może usunąć). W zimie nie powinno być problemu - pomimo, że silnik dość wolno się nagrzewa, to auto ma podgrzewane fotele :-)
~lukaso171
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Idealnie, pełen automat, miło że dwustrefowa, niby ktoś pisał że długo się nagrzewa, czego nie moge skomentować bo mi klima służy teraz do schładzania, a z tym nie mam żadnych problemów. Klime włączam na 2 a nawet 1 kreseczkę (chyba z 8) i to wystarcza żebym szybko poczuł chłód.
~riot
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
W lecie chłodzi, w zimie grzeje. Choć warto zaznaczyć, że silniki TSI, zwłaszcza te małe,dość wolno się nagrzewają, ale dramatu nie ma. Ja posiadam w swoim egzemplarzu dość efektywne podgrzewanie foteli, ale trzeba przyznać, że po włączeniu go spalanie odczuwalnie wzrasta.