Lista ocen Volkswagen Golf VI Variant (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Działa super z jednym wyjątkiem. Na pierwszym biegu potrafi być problem w przejściem na luz. Dzieje się to tylko w korku, gdy ruszam z jedynki. Na siłę da się wyłączyć bieg, ale lepiej jest nieco przyśpieszyć i wtedy wszystko wraca do normy. Tak kupiłem i tak zostało.
~Lala
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Tylko 5 biegów - wielki minus - ogólnie skrzynia chodzi ok. Jest dziwnie ze stopniowana tzn auto nie rusza jakoś super dynamicznie ale gdy już się rozpędzi jedzie jakby miało z kilkanaście koni więcej. Na drogach szybkiego ruchu idzie naprawdę ok.
~picu
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Działa bez zarzutu, chodzi z lekkim oporem (mi to bardzo odpowiada), biegi wchodza płynnie na swoje miejsce. Nie zdażyło mi się jesszcze abym wbił inny bieg niż zamierzałem (niby proste, ale w innych samochodach np. mondeo, megane to mi się zdarzało;-)
~stilo_kielce
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Skrzynia 5 biegowa o bardzo długich przełożeniach kompletnie nie sprawdza się u kierowców lubiących dynamicznie wyprzedzać. Z kolei zadowoli tych, którzy lubią jeździć ekonomicznie. Ja jej nie cierpię
~marcinglab1@wp.pl
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Samochód dobrze przyspiesza na 1,2,3(3- 120km/h <5000obr/min) więc te 9.5s do 100km/h to prawda, 4,5 bieg już troszkę gorzej, 6 - tylko do podtrzymania pędu (silnik 122KM). Wsteczny czasem haczy.
~Andreoz
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Dobrze - Ale szarpie przy ruszaniu, wpada sprzęgło, chrobocze na biegu jałowym przy puszczonym sprzęgle, wg serwisu wszystko ok :) . Jakoś octavia kolegi niema w/w akcji.
~markus500
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
O niebo lepiej niż w Passacie B5.Biegi można jedym palcem wrzucać.Zestopniowanie skrzyni bardzo dobre.Posiada 5 biegów,ale w zupełności wystarcza.
~Arko
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Bezproblemowa biegi fajnie wchodza duzy plus 6 biegowa ale to przy wersji 2,0tdi NA 6 biegu przy obrotach 2200 140km na liczniku
~kraju
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Po 200 tys - nie czuć zużycia. Biegi wchodzą płynnie. Niezwykle sporadycznie - i raczej przez moją nieuwagę - bieg nie wskoczy dobrze.
~Kik
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Elastycznie, przełożenia są ok, szkoda że nie ma 6 biegów. Trzeba dociskać sprzęgło, czasem przy szybkiej zmianie lubi zgrzytnąć 3.
Volkswagen Golf VI Variant